Menu

Jak nauczyć dziecko szanowania zabawek

Czy wasze dzieci szanują zabawki? Jak nauczyć małego smyka szanowania rzeczy? Czy zdarzyło się kiedyś, że wasze dziecko zepsuło czyjąś zabawkę? Jak wtedy reagować? Napiszcie jak podchodzicie do sprawy szanowania rzeczy. Czy warto małemu dziecku od początku wpajać takie wartości? Czy wychodzicie z założenia, że dziecko jest tylko dzieckiem, że takie rzeczy się zdarzają i nie ma o czym rozmawiać? Zapraszamy do dyskusji, może inne mamy skorzystają z waszych wskazówek.

Ania
 1741  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie szanowanie zabawek zabawki

Odpowiedzi

Magdzik
Chyba nie inaczej, jak tłumaczyć, tłumaczyć i i do skutku tłumaczyć (grins)
sque
Jeśli zdarzy się to przez przypadek, to mówię, że niunia musi uważać bo się zepsuło, a jak specjalnie bierze coś i psuje to tłumaczę, że tak nie wolno, bo zepsuje i nie będzie miała zabawki, jak to nie pomaga to biorę od niej zabawkę i mówię, że dostanie jak się uspokoi i tyle. Po prostu tłumaczyć i już. A innemu dziecku zabawki jeszcze żadnej n ie zepsuła, wręcz dzieli się swoimi zazwyczaj, wszystkie odda jak dziecko jej się podoba.
Kosica
My mamy dosyć specyficzne zabawki. Ania chodzi do montessoriańskich Mądrych Główek i staramy się kupować jej właśnie takie "zabawki" jak w przedszkolu. A to co możemy zastępujemy domowymi akcesoriami. Przelewamy płyny, przesypujemy kasze i inne takie ;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.