Menu

Jak nauczyć dziecko używania słów: proszę, dziękuję, przepraszam?

Przepraszam, proszę, dziękuję - trzy magiczne słowa. Często, błędne wprowadzenie dzieci w tzw. świat magicznych słów skutkuje w przyszłości. Oznacza to, że dziecko nie zna wartości tych słów i używa je w błędnych sytuacjach, okolicznościach. W jaki sposób i w jakim wieku dziecka tłumaczyłaś ich znaczenie? Jak i kiedy nauczyć dziecko słów proszę, przepraszam, dziękuję?

Ania
 1201  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie Opieka nad dzieckiem proszę dziękuję przepraszam

Odpowiedzi

sque
Przede wszystkim samemu je używając w odpowiednich sytuacjach. Moja córa mając 2 latka mówiła proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry i do wiedzenia. To ludzie w sklepach, na ulicy się bardzo dziwili, że takie małe dziecko a tak ładnie mówi i grzecznie. Dla mnie to nie jest dziwne jeżeli się w swoim domu od początku takich słów używa to dziecko też zaczyna je mówić w odpowiednich sytuacjach. U nas nawet ostatnio była taka sytuacja, że to córa tatę poprawiała i kazała mówić dziękuję, proszę i na zdrówko. Normalnie aż się uśmiałam. Bo u nas w domu to ja przede wszystkim takich słów używam i to było od zawsze, także jestem dumna ze swojej córci.
Majaaaaaa0000
robilam tak jak @sque
karolcia514
samemu ich używając :)
izkalepszy
Jak wyżej , dzieci to chodzące kopie rodziców i otoczenia naśladują wszystkie zachowania
mycha2706
Trzeba dawać dobry przykłąd. Mam dobrze wychowane dzieci, bez trudu Im przychodzą takie słowa. Kiedy siadamy do stołu, same życzą smacznego, podziękują itp.... takie zachowanie się wynosi z domu.
natuuusia19
zgadzam sie z dziewczynami. zeby dziecko uzywalo tych slow, samemu trzeba wiedziec kiedy ich uzyc
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.