Menu

Jak nauczyć niemowlę wcześniej zasypiać?

Mój synek ma trzy miesiące. Chciałabym nauczyć go wcześniejszego zasypiania. Obecnie zasypia ok 23, kładziemy go z mężem o 20 ale on traktuje to jako drzemkę i po pół godziny się budzi i jest chętny do zabawy. W ciągu dnia śpi mało i krótko ( po 30-40 min, chyba że jesteśmy na spacerze to śpi 2 godz.)

mamamucha
 455  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Wychowanie sen niemowlę

Odpowiedzi

amalka
To się ciesz. Ja to dopiero miałam hardcore... Moje dziecię zasypiało o 1:00 w nocy (!!!) i wstawało o 13:00 (krejzolka) W ciągu dnia była jakaś 15stominutówka i to wszystko. Mąż przeniósł się do pokoju dziecięcego (pracował, więc musiał się wyspać) a ja w środku nocy bawiłam się z Krzysiem na dywanie, w salonie. To była masakra! Poszliśmy za radą pediatry i przestawiliśmy Szkraba "na siłę". Po prostu położyliśmy Go (chyba) o 21:00 do łóżeczka i tak zostawiliśmy. Pierwszego wieczoru płakał niemal 40 minut (placze) Serca nam się krajały i na zmianę powstrzymywaliśmy się przed biegiem po dzieciątko. Płakałam, cierpiałam ale trzeba było iść za ciosem. Drugiego wieczora płacz trwał 20 minut, kolejnego 15, następnego 10... aż maleństwo po prostu zasypiało o 21:00, wtulone w mamę lub tatę.

To metoda drastyczna ale stosowało ją wielu rodziców.
kama86
Ustal rytm dnia i trzymaj się godzin co do karmienia i snu.
Dziecko w ten sposób odróżnieniu dzień od nocy.
Tylko konsekwencja.

My teraz oduczamy późnego zasypianie moja w letnia córkę.
Jest płacz,krzyk,wołanie ale musimy to przetrzymać.
chivas
Do której śpi rano i ile razy budzi się w nocy? Jak śpi do 10 .. 11 ..trzeba Go wybudzić o 7-8. Moja znajoma też byłą zdziwiona, że Jej córka (z tym, że 8 miesięcy) chodzi spać o 23, a czasem nawet o 1,00 w nocy... Ale jak opowiedziała, że Jej małą wstaje na karmienie 2 razy w nocy a czego ostatni raz o 7.00 rano i dalej idzie spać i śpi do 10,00 - 11,00 a potem jeszcze drzemka po południu to co sie dziwić! Obecnie mała ma normalny tryb dnia bo koleżanka za moją radą się ocknęła, i po tym karmieniu o 7.00 nie dawała Jej zasypiać (ciężko było Jej zrezygnować ze spania do południa, ale coś za coś)
mamamucha
Budzi się 7-7.15 a w nocy wstaje na karmienie 2-3 razy
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.