Menu

Jak nauczyć sześciolatka sznurować buty????

Jak,jak,jak???? bo szału dosataję

jagoda30
 813  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Opieka nad dzieckiem sznurowanie butów

Odpowiedzi

mateuszowa
No mi się wydaje że tylko nauka czyni mistrza.Musi trenowac...pokazuj mu jak to się robi tyle razy aż załapie.innej metody nie znam...Mój 5 latek też nie umie ale czasem jak próbuje to coś tam mu wychodzi.Oczywiście po jego zawiązaniu musze za jakiś czas sama zawiązac ale próbuje a to jakiś początek.Wychodzą mu takie śmieszne pętelki ale od "ziarna do plonu"...
Nula139
Tak jak pisze koleżanka,trening.
Moja mała właśnie tak opanowała sztukę sznurowania bucików,ćwiczyła,aż wyszło.
Potem zadowolona mogła maszerować do przedszkola w wiązanych adidaskach:)
mateuszowa
A jak dla Was obojga to takie stresujace to kupuj butki na rzepy chociaz wydaje mi sie ze to nie jest wyjscie...I napewno Wasze wiazanie butow nie moze odbywac sie w nerwowej atmosferze bo nigdy sie nie nauczy.
amalka
Mąż uczył małego "po naszemu" (pętelka omotana drugą częścią sznurówki etc.) i trwało to chyba z godzinę. Wtedy przyszłam ja i... "jedno uszko zajączka, drugie uszko zajączka, zajączek nasłuchuje i uszka krzyżuje, dziureczka powstaje, na norkę się nadaje, jedno uszko do dziurki, ciągniemy za sznurki" (rofl) Sama rymowankę wymyśliłam i po drugiej pokazówce, mały sam pięknie zawiązał (grins) A jaki był z siebie dumny (cukierek)
korek221
Amalko Twoja rymowanka jest zarąbista - mój Grześ też do tej pory nie potrafił zawiązać butów ale Twoja rymowanka go zmotywowała i już się nauczył (grins)(serce)(serce)(serce)(serce)(serce)(serce)(serce)(serce)
amalka
Cieszę się, że pomogłam (grins)(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.