Menu

Jak nauczyłaś dziecko mycia zębów?

Przekonanie malucha do powędrowania do łazienki i umycia zębów w wielu przypadkach graniczy z cudem. Jak przekonać malucha, że o zęby należy naprawdę dbać i myć je nie jeden raz w ciągu dnia. Co dziesiąty Brytyjczyk po prostu płaci swojemu dziecku za umycie zębów. Wiele rodziców straszy malucha "bolesną" wizytą u dentysty. Jak nauczyłaś dziecko mycia zębów?

Ania
 742  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie Opieka nad dzieckiem Zdrowie mycie zębów

Odpowiedzi

tlolek
moje uwielbiają od samego początku myć zęby.A teraz kiedy mają szczoteczki elektryczne to wystarczy rzucić hasło ze idziemy myć ząbki i czekają na swoje szczoteczki z pastą
anula666999
Ja zaczelam od kapieli i bez pasty w formie zabawy po 3 tygodniach zaczęłam mała brać do łazienki ze sobą nakładałam jej na szczoteczke jej paste wlączona jest piosenka o myciu zębów. myjąc tańczymy i śpiewamy teraz jesteśmy na etapie płukania woda przegotowana i wypluwaniu do zlewu :)
amalka
Nie uczyłam. Po prostu myłam Juniorowi ząbki i z czasem zaczął robić to sam :) Żadna filozofia...
mammma
nie uczyłam. córa wcześnie dostała pierwszą szczoteczkę i robiła z nią co chciała. czasem myła ząbki, czasem wannę. pastę kupiłam jej jak skończyła dwa latka i umiała wypluwać. ma śliczne ząbki, nie wiemy co to próchnica.
annapapugapl
A ja zapraszam na www.blog.annapapuga.pl/?p=82 spisałam swego czasu swoje spostrzeżenia w formie artykułu.
Nena
Moja corcia jak tylko zaczęły wychodzić pierwsze ząbki miala swoją szczoteczke do zębów i sama sobie pilowala hihi lubiła to i lubiła patrzeć i dotykac mojej elektrycznej bo tak fajnie bzyk bzyk robi.na pierwsze urodziny dostala taka super kolorową szczoteczke elektryczna dla dzieci i paste truskawkowa. Nie bylo problemów i myje super sama ząbki po każdym posiłku.
kleo42
córcia myje bez problemu a synek jak bym mu na to pozwoliła to by mi mył po każdym łyku herbatki czy soczku
halina21
od urodzenia dbamy o ząbki najpierw przemywałam dziąsełka gazikiem z woda a jak wyszły pierwsze ząbki kupiliśmy szczoteczki i szorowaliśmy wspólnie i tak jest do teraz mama woła idziemy myć ząbki i przybiegają i wspólnie myjemy czasem mama myje ząbki dzieci a dzieci myją ząbki mamusi po prostu bawimy się przy myciu ząbków :)
katibum
a moja zuzia najchętniej myła by wszystko nie tylko ząbki , tym sposobem ma już czwartą szczoteczkę d ząbków w ciągu pół roku :-)
GaaSoolinaa
u nas jest niestety problem :/ Szymon nie chętnie myje ząbki od pewnego czasu... coś nagle mu się odwidziało i nie chce myć i koniec. już próbowałam wielu rzeczy np. zmieniłam szczoteczkę i pastę ale nic to nie dało :(
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.