Menu

Jak nie myśleć?

Witajcie!
Powiedzcie mi jak nie myśleć o dziecku skoro jestem w trakcie starania się o nie?
Staramy się z mężem od kwietnia czyli 5 miesięcy i z tego co wyczytałam na różnych forum, w artykułach itp. to niedobrze jest o tym myśleć zbyt intensywnie. Czy to oznacza że mam o tym w ogóle nie myśleć? Czy mogę myśleć ale nie bardzo?
Czytałam posty w których dziewczyny kilka razy w miesiącu robią test ciążowy, potem płaczą, że nie wyszło, albo zbierają już ciuszki, albo znają na pamięć daty wszystkich miesiączek i dni kiedy ma być owulacja... Ja tak nie mam. Chciałabym mieć dzidzię, czasami wstąpię na jakieś forum, czasami sprawdzę kiedy mogę najpewniej zajść w ciążę (mam nieregularne miesiączki co 32 -37 dni). Moja koleżanka jest w 6 tygodniu i cieszę się z tego, choć troszkę mi szkoda że ja jeszcze nie, ale czy to oznacza, że zbyt intensywnie o tym myślę?
Co oznacza że mam o tym nie myśleć?

joana1983
 847  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Planowanie dziecka jak nie myśleć

Odpowiedzi

Anita21
niemysl i kochaj sie codziennie(kciuki)(kciuki)
Agula80
Chodzi o to , żeby współżyć nie dla spodzenia dzidzi, tylko dlatego zę się kochacie i ze zbliżeń trzeba czerpać radość , a nie spełnić marzenie lub czasowo bo akura są dni płodne..... to mniej więcej o to chodzi(kciuki)(prezent)
Basia88r
Moim zdaniem to takie głupie gadanie... My z mężem staraliśmy się ponad 1,5 roku o Bartusia...Cały czas o tym myślałam, co miesiąc robiłam test. Dopiero kiedy wyjechaliśmy do pracy za granicę i odcieliśmy się od tych wszystkich problemów, które zostały w PL udało nam się zajść w ciążę i to bardzo szybko, bo już po miesiącu, choć wcale nie przestałam o tym myśleć. Poprostu musisz być zrelaksowana i spokojna, a wszystko przyjdzie z czasem:)
Agula80
:D trzymamy za Was kciuki, za mnie też trzymajcie :D
neliteli
ja po 9 miesiącach odstawienia zabezpieczeń dopiero zaszłam w ciążę,kochaliśmy się nie po to by robić dziecko ale z wiadomych przyczyn(grins) no i udało się!W brew pozorom nie jest tak łatwo zrobić dziecko. Trzymam kciuki!!!
isiorek
no z tym kochaniem codziennie to jakiś mit ;) chociaż fakt że robienie testów owulacyjnych nie jest seksowne :/ zajmij się czymś innym, miże mały remont w domu??(prezent) powodzenia
joana1983
Mały remont był 2 lata temu, narazie mam dość remontów:) Oprócz starania się o dziecko mam jeszcze kilka innych spraw na głowie... praca, jeszcze rok studiów, rechabilitacja, próby z zespołem- pasja... Ale nie ukrywam że jak idę wieczorem spać to myślę o tym że kiedy będę się kochać z mężusiem to być może będzie z tego dzidziuś. No cóż... myślę że nie ma złotego środka :) Pozdrawiam Was wszystkie i dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
joana1983
Ale tak naprawdę dziewczyny to jak mam nie myśleć o dziecku kiedy kocham się z mężem skoro kocham się z nim właśnie po to aby zajść w ciąże... Jasne że przyjemność swoją drogą, ale tylko dla przyjemności, bez zabezpieczenia, to nie jest główny cel...
Zana
nie wiem czy znasz ... zapoznaj się ze stroną www.28dni.pl
Brygidka82
No właśnie ja mam ten sam problem chociaż staram się nie myśleć za często.U nas to juz 9 miesiecy starań i nic:((ale mam nadzieję że długo nie potrwają nasze starania.trzeba byc dobrej myśli.pozdrawiam
joana1983
Powiem szczerze, że ja nie mam tak, żebym pragnęła dziecka i wciąż o tym myślała.Jasne że czasami myślę, przecież chcę zajść w ciążę, ale mam nadzieję że moje "czasami" mnie nie blokuje:)
Nawet troszkę się tego boję, bo mam niesprawną jedną rękę i nie wiem czy sobie poradzę... Dziewczęta obiecuję że dam znać jak tylko zajdę w ciążę i Wam również życzę powodzenia. Trzymam (kciuki)(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.