Menu

jak od stawic dziecko od piersi

jestem mama trojki dzieci w wieku 7 i 5 lat oraz 16 miesiecy no i wlasnie z najmlodsza mam problem mogla by ssac piers non sto w nocy budzi sie po kilka razy i domaga sie piersi jak ja odstawic(chora) pomocy

pancia104
 521  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie dziecko odzywianie

Odpowiedzi

monilajsa
Spróbuj może w nocy podawać wodę w butelce
cytrynka
po prostu nie dać. innego cudownego środka nie ma. możesz powiedzieć dziecku że piersi masz chore lub coś w tym stylu ale na nie wiele się to przyda bo dziecko i tak będzie się domagać. mój syn jak miał prawie dwa lata co dwie godziny chciał w nocy cyca.gdy go odzwyczajałam to jedną noc nie spaliśmy bo strasznie się domagał piersi a ja odmawiałam a póżniej było już ok. także powodzenia
milcia22
ja odstawiałam stopniowo, zajęło mi to ze 3 miesiące, ale chciałam tak długo, w dzień przyzwyczajałam do mleka modyfikowanego i takim cudem ssał tylko przed spaniem, a w nocy mąż mi pomagał, brał małego jak płakał, nic nie podawaliśmy, aż w końcu się przyzwyczaił, że nie ma cycusia, ale może spać z nami, teraz po 5 miesiącach śpi sam całą noc, a mi szkoda, że już nie karmię, wtedy to było męczące, roczne dziecko na cycu często, bo pokarmu mało, a teraz brakuje mi tego jak cholera, a mały zadowolony, najedzony i szczęśliwy.
bobonikos1
mojemu zamiast cyca dawałam herbatke w butelce ale mimo to pierwsza noc była koszmarem a potem coraz lepiej :)) teraz jak pije herbatkę to musi sobie trzymać za cyca ręką(smiech)(smiech)
babooshka
Hej,karmiłam w sumie 23,5 m-ca i już 5ty dzień córcia nie ssie cycunia. Najtrudniejszy był pierwszy wieczór, płakała, domagała się, potem szlochała przez sen. Obok niej połozył się mąż a potem z drugiej strony ja i przytulaliśmy ją na zmianę.Wcześniej tłumaczyłam,że pierś jest chora, obwiązałam nawet bandażem i pokazałam jej to. Następnego dnia już był spokój ku mojemu zaskoczeniu bo podobnie jak Twoja w nocy b. często się wybudzała (nie mówiąc o tym że w ciągu letniego dnia wolała pić ode mnie niż z kubeczka). Więc młoda lepiej to przechodzi niż ja (miałam okropny kryzys psychiczny 2giego dnia...), głowa do góry, tylko warunek: konsekwencja(kciuki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.