Menu

Jak odkryć zainteresowanie dziecka w wieku przedszkolnym?

Kobitki, chciałabym odkryć zainteresowanie mojego dziecka, ale nie wiem w jaki sposób mogę to zrobić. Wiadomo obserwacja dziecka, ale nie umiem do końca wyczuć. Znacie jakieś testy, sposoby na odrycie zainteresowań malucha, chciałabym zapisać na coś dodatkowego...rozwinąc w nim jakąś pasję ;) mam nadzieję, że pozytywnie odbierzecie moje pytanie.

potterska
 375  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Opieka nad dzieckiem hobby pasja u dziecka

Odpowiedzi

LaMandragora
Obserwowac na co dzien. Patrzyc, czym sie interesuje. I wtedy mozna w tym kierunku popchnac dalej.
Tez nie przesadzac, bo to ma byc pasja a nie ciezar.
Dzisiaj czytalam artykul w gazecie jakiejs tam, tytulu nie kojarze, o dziewczynie, ktora rodzice tak pchali w roznych kierunkach. Byla utalentowana, odkrywali coraz to nowe talenta i wspierali ja. Kurs tu, kurs tam... i pekali z dumy, ze taka zdolna. Jako nastolatka jednak... miala juz tyle tych odkrytych talentow i zwiazanych z nimi zajec + szkola + zwiazany z jej genialnoscia nacisk z zewnatrz, ze musi utrzymac poziom, ze mogla ciagnac juz tylko na dopalaczach. Rok przed matura wyladowala w szpitalu na leczeniu uzaleznien a do rodzicow dopiero podczas czytania jej pamietnikow dotarlo, ze mogli corke po prostu stracic, przez ten caly nacisk, ktory jej zgotowali.

Wiec tak, wspierac talenty... ale w formie zabawy.

Dzieci czesto cos lubia, potem nudza sie. Tu owszem, warto miec wyczucie, bo np. ciagle rzucianie wszystkiego tez dobre nie jest. Ale tez nie wariowac z tymi roznymi kursami i szkoleniami. Tak robic, zeby dziecko przede wszystkim odczuwalo radosc z tego, co robi, zeby to, bylo naprawde jego pasja. ;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.