Menu

Jak odluczyc 2 letnie dziecko jedzenia w nocy?

mam problem moja corka je kasze w nocy 2 razy,,nie chce wody itp,,budzi sie z placzem nie zasnie jak nie dostanie kaszy?

Marttusiaaaa
 1879  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie dziecko

Odpowiedzi

myszka838383
uuu no to rzeczywiście masz problem :/ zgadzam się z asafi i powodzenia życzę(kwiatek)
lusia82
a ja mysle tak jesli dziecko chce jesc to mu daj a z czasem jak bedzie coraz starszy sam przestanie sie budzic mój tez jadl w nocy jak mial 2 lata i przyszedl ten dzen ze przespal noc i tak juz skonczyly sie nocne pobudki mozesz ewentualnie robic w nocy rzadsze porcje nie takie jak w dzien
darzenka
moja tez jadla az kiedys w nocy powiedzialam dosc i ze nie ma jedzenia jest tylko piciu woda mala nie chciała na początku pic tylko okropnie plakala dopiero zasnęła po 2h z przeczenia ale bylam konsekwentna i sie udało po tygodniu mala pięknie przesypiała całą noc bez wołania piciu i jedzenia
Agula80
POPROSTU NIE DAWAĆ (wow)
Agula80
PODJADANIE W NOCY TO JEDNA Z PRZYCZYN PRÓCHNICY U MALUCHÓW... STAĆ WAS NA DENTYSTE ?(wow) PO UMYCIU ZĘBÓW PO KOLACJI PODAJECIE JESZCZE POSIŁEK, BEZ SENSU(krejzolka)

NIE DAWAĆ I JUŻ KILKA DNI I BEDZIE PO KŁOPOCIE, ZAMIAST KASZKI SOCZEK, ZAMIAST SOCZKU WODE, STOPNIOWO, MOZĘ TO POMOZE..(pokoj)
Magdzik
Hmm... po umyciu zębów?!(wow) A moja ma dopiero 2 zęby(grins)(smiech) Skończony rok i jeszcze pije w nocy mleko(grins) No i co mam ją głodzić?(krejzolka) Nieeeee.... Myślę, że jak dziecko jest głodne, to nie ma co go oszukiwać, tylko dać papu i dalej lulu...(grins)(grins)(grins)
Magdzik
No i najlepiej dawać bardziej sycące kolacje jak pisze @KaSiA, choć u nas czasem to nie pomaga(nigdy)
paulaa
moja ma 18 msc i pije 1 mleczko w nocy ale mi to nie przeszkadza niech sobie pije
monique25
po umytych zębach u nas juz nie ma mowy o mleku jedynie woda
Agula80
gochasta, ja tak stopnioowo oduczałam od kaszki jak miała około 8 miesięcy i potem było łatwiej zamienić na wode i wkońcu całkiem odstawić, stąd te zamiany :D niektóre dzieci potrzebują stopniowego oduczania, niektórym można od razu 'zimny prysznic' zaserwować czyli od razu odciąć podjadanie w nocy.... Warto również przejżęć menu dziecka w dzień, powinno dostawć regualrnie 5 posiłów dziennie, śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację... jesli nie podjada pomiędzy posiłami dużo łątwiej w nocy jest oduczyć, czasem dzieci nie jedzą dużo w dzień bo wiedzą ze dostaną w nocy :) a 2latek już dobrze się w tym orientuje :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.