Menu

Jak odstawić "Cyca" od cycka?

Hej dziewczyny. Mam problem z synkiem. Łobuz ma 11 miesięcy, w dzień już nie chce cycka, ale w nocy jak się przebudzi to jest to jedyny sposób żeby poszedł dalej spać. Z córą nie miałam takich przepraw - ze smoczka, cycka i butelki zrezygnowała sama. Nic nie musiałam robić :) a Przemek? Zapomnij matka! Nie wiem jak go odstawić, poradźcie coś :/

Anciacia
 248  5

Odpowiedzi

oli28
Zgadzam się z Anetą,że musisz być konsekwentna w tym co robisz.Ja mam to samo z córeczką,ale pomału pomału wychodzimy z tego przejściowego kryzysu,czyli płaczu,histerii. Jest ciężko patrzeć jak własne dziecko tak się męczy,ale nie dzieje mu się żadna krzywda.Spróbuj może nocne jedzenie zastąpić na początek np butelką z wodą lub smoczkiem.
ewaban
U nas podobnie najdłużej był problem z nocnym karmieniem- zwłaszcza starsza córka nie chciała odpuścić... Karmiłam ją 14 m-cy a młodszą 15. Jak piszą dziewczyny- konsekwencja to podstawa- ale wiem jak to jest w środku nocy jak człowiek na wpół przytomny marzy o tym by spać :) Trzymam kciuki- daj znać jak idzie :)
sylwia30177
Moja odstawił w dzien jak skonczyła dwa latka a noc dopiero jak skonczyła 2,5 ale na noc było smarowanie gorzkim paluszkiem :)
julia
mojego karmilam 1,5 roku... i tez ciezko bylo odstawic.. ale tak jak dziewczyny mowia.. konsekwencja :) a napewno ci sie uda powodzenia :)(cukierek)(cukierek)(cukierek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.