Menu

Jak oduczyć dwulatka picia z butelki?

Zaczęłam od wczoraj podałam małemu mleko w kubeczku, dosypałam kaszki i kakao ale nie chciał...więc dodałam parę kuleczek czekoladowych i troszkę skubnął ale żadna rewelacja...z butli zawsze wypijał przed spaniem 250ml... Jeśli chodzi o niekapek to tylko parę łyczków i tak potrafi nic nie pić przez cały dzień...przetrzymać Go na siłę???Nie chciałabym w żaden sposób dziecku zaszkodzić...A najgorsze jest to, że mam też młodszego synka, który pije z butelki i myślę, że może stąd się bierze problem. Czekam na porady

ivka
 2768  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie butelka picie dwulatek żywienie

Odpowiedzi

johanna
Moja siostra na początku oduczania podawała mleko jeszcze w butelce a wszystkie inne napoje pite w dzień w kubeczku. Potem ograniczała butelkę z kilku razy do mniejszej ilości aż zeszło do zera. Udało się.
PaniMisiowa
U mnie nie było dużych problemów - mój synek pił z kubeczka przez ustnik a czasem przez słomkę. Słyszałam, że niektóre dzieci wolą po prostu przez słomkę pić niż z ustnika, może tak spróbuj?
kasinka28
U nas poszło nawet nieźle. Pochowałam butelki i mała nie miała wyjścia, Chwilkę marudziła, wzięłam ja za rączkę, pokazałam, że szuflady puste - butelek nie ma, więc wzięła kubeczek. No tylko że ty masz drugie, mniejsze dziecko i ten numer nie przejdzie. A może na zasadzie kontrastu - on pije bo jest malutki a ty już duży chłopczyk ... może tak?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.