Menu

Jak oduczyć pić dziecko z butelki??

Moja córka (2 lata) nie chce jeść mleka z musli z miseczki łyżką (ani bez musli) ani też nie chce mleka z z kubka niekapka - reaguje wtedy histerycznym płaczem i potrafi się tak drzeć z głodu ze 2-3 godziny a z kubka i z miski tak nie zje i chodzi głodna i wściekła. Preferuje TYLKO butlę i dopóki jej nie dostanie jest ryk. Mam dość!!!!!!!!!! Moim zdaniem jest już duża, herbatkę potrafi wypić nawet z normalnego kubeczka samodzielnie i nie rozleje a mleko butla i butla !!Jak ją przyzwyczaić do miski i ewentualnie kubka niekapka???

czarnamamba
 3886  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie butelka mleko dziecko

Odpowiedzi

wiki1503
A może zrób jej kako w kubeczku??? albo jakiś inne mleczko smakowe? Moja pociecha pije mi tylko 90 mil mleka DZIENNIE!!! bo nie lubi, nie jest skazowa. Ale ja daje jogurty, serki, nabiał w innej postaci. Może po prostu ma takie skojarzenie mleko=butla. Więc może jak dasz kakao to będzie wolała kubeczek.
wiola30
Spróbuj powiedzieć małej,że jest już duża i nie musi pić z butli... Może w zamian kupcie jakiś ładny kubek (taki dla "dużych dzieci"). Może być,że
Izunia45
A to taki wielki problem, żeby mleko piła z butelki? Mój syn nie tknąłby mleka w ogóle, gdyby nie cedził go przez smoczek, zakończył ten proceder w wieku 3,5 roku, kiedy zwyczajnie odechciało mi się pić; powiedziałam koniec i przyjął do wiadomości bez bólu. Zostaw jej tę butelkę jeszcze jakiś czas, mleko to mleko, niech pije na zdrowie, bez stresu.
czarnamamba
Doszłam więc do wniosku, że jak ma wcale nie pić mleka to wolę żeby je piła z butelki. Rozmawiałam z wieloma znajomymi na ten temat i każdy mi mówił to samo: że jak przyjdzie czas to sama zostawi butlę.
ivka
U nas to się stało jakoś samoistnie... zaczęłam synka karmić łyżeczką, ale dostawał jeszcze butlę, potem są ja zaczął wyrzucać zaczął sie krzywić, więc poszła w odstawkę.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.