Menu

Jak oduczyć smoczka

Macie może jakieś magiczne sztuczki jak oduczyć dziecko ssania smoczka? Nie mogę po prostu zabrać, bo będzie straszny płacz i lament - muszę zrobić coś co Kacperka po prostu zniechęci.

moniaka
 822  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat smoczek ssanie smoczka

Odpowiedzi

artanis
Ja pochowałam wszystkie smoczki i zostawiłam 1, następnie nożyczkami dokładnie wycięłam sam smoczek (gumkę) i zostawiłam resztę w widocznym miejscu. Synek się denerwował, że zginął mu cumelek, ale powiedziałam, że jest dużym chłopczykiem i smoczek stwierdził, że nie jest mu już potrzebny, dlatego odszedł. po 2 dniach przestał za nim tęsknić.
mirabelka
Też stosowałam ten "myk" co artanis - przecięłam koniuszek smoczka i przestał być atrakcyjny dla synka - źle się go ssało, więc Michaś sam się go pozbył.
Akoo
Ja stopniowo ograniczałam kontakt ze smoczkiem - starałam się znaleźć jak najwięcej zadań, do których potrzeba coś zaśpiewać, ponucić czy śmiać się a w czym przeszkadzałby smoczek. Naturalnie zdarzał się płacz ale do skutku trzeba było tłumaczyć, że smoczek jest dla małych dzieci itd. tak jak właśnie tłumaczyły też artanis i mirabelka. Cierpliwości z czasem się uda;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.