Menu

jak podać antybiotyk

Kochane jak podajecie antybiotyk swoim dzieciom. chodzi mi o maleństwa. Mój synek ma 7 miesięcy, ma zapalenie oskrzeli, ma dostawać 2 razy dziennie antybiotyk. Ze strzykawki zwymiotował, w mleku wyczuwa, że coś jest. Nie wiem, jak mu go podać. Z córka, jak była w jego wieku nie miałam takich problemów. Hubert teraz nawet nie chce otwierać buźki. Oprócz antybiotyku dostaje też wziewy. Jak Wy podajecie antybiotyki. Poradźcie coś, proszę.

joasik31
 520  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie antybiotyk

Odpowiedzi

MaLaCzarna
Podziel antybiotyk i wciągu godziny po kilka razy podaj w bardzo małych ilościach . I dawaj popijać dużo.
niki30041988
Podawałam leki strzykawką po syropie nurofenie lub ibufenie, tak nam kiedyś poleciła pediatra jak Julita zachorowała i potrzebny był antybiotyk.
niki30041988
aha i nie wstrzykiwałam całej dawki od razu tylko po trochu i córcie trzymałam w pionie nie należąco by się nie zachłystała lekiem, potem coś do popicia
lola86
koleżanka wstrzykiwałam na pół leżąco do buzi i od razu dawałam butle z herbatką do popicia .Albo lała do butelki odrobinę herbaty i wlewała antybiotyk . Moja mała dopiero w grudniu dostała pierwszy raz antybiotyk . Ale też nie było łatwo zaraz wołała daj pić bo to niedobre
mloda22
ja zazwyczaj dawalam na spaniu
halina21
my na łyżeczce dawaliśmy trochę kaszki i kilka kropli antybiotyku i wymieszać i do popicia coś i synuś zjadał zdrówka życzymy :)
joasik31
antybiotyk jest w zawiesinie i tu chyba jest problem, bo on czuje, że są tam takie drobinki.
dziękuję wszystkim Mamom za odpowiedzi:)
Tuptolek
joasik trzeba lepiej wymieszać, mocniej, jak ja mieszałam to też były drobinki, jak mąż to ich nie było. U nas po odziubince na łyżeczce, aż zjadł cały, przydawał się starszy brat, który się wygłupiał przed małym i on zjadał nie myśląc co je. Wziewy na początku super na koniec zatykał oddech i musieliśmy odpuścić.
justii34
nie wszystkie antybiotyki wolno podawać w mleku-uwaga. Strzykawka w malutkich proporcjach popijajac wodą ;)może byc słodzona glukoazą ;)najlepiej by nie zajmowało to więcej czasu niz 15min poniewaz antybiotyk musi docierac w odpowiednim czasie i proporcji(cukierek)(cukierek)(cukierek) zdroweczka(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.