Menu

jak podnosic niemowlaka?

Jak prawidlowo podnosic niemowlaka? Moja Daga ma ponad trzy miesiace i od jakiegos czasu podnosimy ja pod paszki lapiac i podtrzymujac paluszkami glowke(bo wiadomo, ze sie czasem chwieje). Na pocztku podnosilam lapiac pod karczkiem i pupa(tak na lezaco). Dzis uslyszalam, ze jakja moge tak podnosic dziecko, ze pod pachami jest bardzo unerwione i moge malej krzywde zrobic? Pytanie czy to prawda? Jak dotad nic malej sie nie dzialo, nic nie bolalo w tej chwili. Daga w momencie podnoszenia przewaznie podtrzymuje ta glowke.

samanita
 1835  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

niemowlak

Odpowiedzi

Pateras
Nie wiem. Ja swoje grzdyle podnoszę tak samo jak Ty i żyją mają się świetnie młoda ma teraz 5 mieś i już jej robię bączka a ta chichocze jak by ją kto łaskotał. Nigdy tym się nie przejmowałem, a moja żona miała ten sam problem co Ty, ale jak zobaczyła, że ja się nie patyczkuję sama zaczęła mnie naśladować i nawet odbijać maluchom bo na początku się bała, że je skrzywdzić może.
Anciacia
Ja mala podnosilam tak samo i nic jej sie nie stalo
xkasiulax
U mnie jak u gosia1984 nie łapałam za paszki póki główki nie trzymała sztywno
Magdzik
Ja dokładnie jak @gosia1984. Dopóki Monika nie trzymała sztywno główki, to podnosiłam ją biorąc pod główkę i karczek jedną ręką, a drugą pod pupę.
mammma
ja podnosiłam łapiąc pod boczki. nie za paszki, nie za ramionka. a główka, wiadomo, musi być dobrze trzymana przez dziecko, żeby jej nie podtrzymywać.
monka21m
tak samo trzymam
Nicoletta
też jak Gosia ..
flame123
Zosie zaczęłam tak podnosić jak miała jakieś pół roku, a Werkę od początku; położne w szpitalu tak podnosiły, podtrzymując dłońmi karczek
XenaX
w życiu nie podnosiłam tak małego dziecka pod paszki...czekałam, aż będzie silniejsze i samo będzie trzymać główkę...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.