Menu

jak powiedzieć, wytłumaczyć?

Jadę jutro na pogrzeb mojego Dziadka. Zabieram ze sobą córkę(2,5 roku) i obawiam się Jej pytań w stylu: co się stało, dlaczego, czemu, po co? Znacie może dobre odpowiedzi na temat śmierci i pogrzebu? Chociaż wiem, że nie ma łatwego rozwiązania. Każde sugestie będą mi pomocne. Proszę, nie piszcie mi tylko, że takie dziecko nie będzie się pytało, bo wiem, że Natala będzie, bo jest na etapie pytań.

joasik31
 719  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie śmierć

Odpowiedzi

ADAMSKA98
moj ojciec jak umarl to siostry swojm dzieciom tłumaczyli ze dziadek poszedl do nieba do aniolkow i z gory patrzy na nich corobia ,moj syn byl malutki wiec nie musialam mu tlumaczyć
joasik31
ja Jej już dzisiaj tłumaczyłam tak jak mówi smerrfetka, a Ona mi powiedziała, że nie mamy chować dziadka, bo on jest Jej. Mi ręce odpadły, bo nie wiem co powiedzieć.
joasik31
miało być opadły
ADAMSKA98
to jej powiedz ,ze tak trzeba i bedzie mieszkac w inym domu i miejscy ,ale nadal bedzie ja kochal nawet jeżeli nie bedzie już go z wami
betty
a nie masz jej z kim zostawić?
daryjka87poznan
Ja tez bym nie brała dziecka.
mama1208
jak miałabym z km zostawić dziecko, to nie brałabym na pogrzeb
joasik31
a ja nie mam z im zostawić dziecka
Agnieshka76
Jeżeli dziecko było z Tobą na cmentarzu np we wszystkich świętych to już pewnie wie że osoby które odwiedzacie tego dnia nie żyją. Powiedz jej że dziadka też będziecie odwiedzać. Wytłumacz że teraz jej pradziadek jest szczęśliwy.
mycha2706
Rok temu umarł mój tato,Igorek tez pytał.Powiedziałam dokładnie to samo co radzi @smerrfetka
natalka8811
tak to jest najlepsze wytlumaczenie dla dziecka
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.