Menu

Jak przekonać dwulatka, że owoce i warzywa są smaczne...

Mama w dwuletniego synka, dla którego nie istnieją żadne owoce ani warzywa. Generalnie jest niejadkiem, interesują go tylko słodycze, których jeśli nie dostanie to nic innego nie weźmie do ust nawet przez cały dzień. Proszę o pomoc... Nie działają nawet pyszności zawijane w papierki po czekoladzie:)

Ewa26
 1506  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie owoce niejadek dwulatek

Odpowiedzi

cebulka
Niestety mam ten sam problem :( Trochę owoców udaje mi się "wcisnąć" w postaci dodatków do galaretek owocowych (moja córeczka lubi galaretki).
Ewa26
A mój mały patrzy na galaretki jakby to były największe trucizny na świecie... To po prostu katastrofa...
norbik
Mam ten sam problem.zero owoców,warzywa owszem przemycam w zupach.Kupuję deserki owocowe w słoiczkach-zawsze to jakieś rozwiązanie!
artanis
Mój maluch też nie jest fanem ważyw, ale jak ma dobry dzień, zje surówki, nie tknie jedynie sałaty. Owoce uwielbia pod warunkiem, że może je jeść sam. Ogólnie to frajda pozwolić dziecku na samodzielne jedzenie. Warzywa przemycam podczas oglądania bajek, robie pikniki na balkonie (niestety nie mamy ogrodu), mówię, że to witaminki i trzeba jeść, żeby nie było katarku albo poprostu staram się przekupić:)
artanis
wow, ale byka szczeliłam, oglądam film;p
artanis
(to 'szczeliłam' było już umyślnie;p)
justa
Z owocami nie jest najgorzej ale z warzywami raczej kiepsko - mój syn jedynie buraczki je a reszat jest zdecydowanie feee dla niego ...
Ewa26
W takim razie, to nie ewenement, ten mój niejadek. Jednak, czasem bywam przerażona tym jego brakiem apetytu... Dobrze, że wszystkie badania są ok.
Marlena
Nic na silę bo się jeszcze bardziej zniechęci. Moja córa też nie jadła prawie nic z warzyw i owoców a z czasem sama zaczęła próbować. Teraz bardzo lubi seler ze słoiczka, duszoną marchewkę, pomidory (koniecznie bez skórki) i zielone świeże ogórki, które pożera w całości. Częściej zjada ogórka niż np jabłko - ale jestem przekonana, że na owoce też przyjdzie pora.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.