Menu

Jak przekonać dziecko do przedszkola?

witam...moja córeczka ma 3 latka ,od 2 tygodni chodzi do przedszkola niestety strasznie ołacze i wymiotuje,chyba ze stresu...starsza miała to samo,ale chociaż jadła...młodsza nic nie je,czy miałyście też ten problem? Strasznie się tym denerwuję :(

Eli785
 307  8

Odpowiedzi

Beki
Moja pierwszy tydzień chodziła na max 2-3 godz. I się przyzwyczaiła.
Ada3610
Mój Syn ma 3 latka i od lutego chodzi do żłobka. Pierwszy tydzień zostawał po 2h, drugi po 4h potem już po 7h.
Od września idzie do przedszkola.
Na początku płakał, nie chciał się bawić z dziećmi i też nie jadł. Teraz jest o.k., bardzo chętnie chodzi, i na każdym zdjęciu na stronie żłobka jest uśmiechnięty.
kaatt
Moja córcia przeszła przez żłobek, a teraz chodzi do przedszkola. Zarówno w żłobku, jak i w przedszkolu najczęstszą radą pań opiekunek na rozpacz dziecka jest, żeby rozstanie było krótkie i rzeczowe. Im dłużej się żegnamy z dzieckiem, im bardziej celebrujemy rozstanie, tym bardziej dziecko jest rozbite i to przeżywa.
Ada3610
U nas ta rada się nie sprawdziła. Żegnałam się z Synem krótko i rzeczowo jak radziły: buziak i papa,
ale on potrzebował dłuższej chwili i paru słów typu ,, jesteś dzielny", ,,mamusi Super Bohater" itp.
Syn płakał bo nie zniżyłam się do jego poziomu i nie powiedziałam mu tych słów. Mam straszne wyrzuty sumienia że się dostosowałam do ich rad.
Teraz jest wszystko dobrze.
Eli785
Dziękuję za podpowiedzi , niestety nie mogę zostawiać Jej stopniowo poniewsz musiałam wrocic do pracy od razu na 8 godzin dziennie i niemam nikogo do pomocy. .. mam nadzieję ze z czasem będzie lepiej...
lola86
Ja spodziewał się płaczu lamentu , moja nawet siki szła ze mną . A tu okazało się ze moja mała nie chce iśc do domu już w drugi dzień . Ale potwierdzam są dzieci co u nas chodzą 2 rok a histeria nieziemska jest . Jedną dziewczynkę panie wkładają do sali za ręce i nogi a ta rzuca się płace i pluje . A gdy mama po nią wraca , mała bawi się na całego . Ale myślę że cierpliwości i tłumaczeniem najwięcej zdziałasz .
Eli785
Juz jest lepiej :)
Tylko troche płacze rano, ze nie chce isc do przedszkola. ..potem jest ok, tylko nie chce tam jesc...ake moze z czasem zacznie :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.