Menu

Jak przekonać dziecko do soczków i herbatek?

Mam problem z moją 6,5 miesięczną córeczką; mianowicie nie chce nic pić poza mlekiem. Nie pije wcale herbatek, żadnych soczków ani nawet samej wody i nie wiem jak mam ją przekonać do picia. Może ktoś miał podobną sytuacje i wie jak można przekonać dziecko do picia?

madelaine
 641  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie herbatki dziecko picie soczki

Odpowiedzi

Juli1303
Ja bym starała sie właśnie tylko do wody...jak nie chce pić nic to staraj sie zachęcać do wody
rozowa82
jezeli dziecko jest na piersi nie wymaga dopajania, jezeli na modyfikowanym to zgadzam sie z @Juli zachęcaj do wody....
amalka
Może wodę osładzaj lekko glukozą i stopniowo zmniejszaj słodkość. Tylko czy to pomoże skoro soczków również nie chce?... Może inne mamy będą bardziej pomocne (kwiatek)
kreskah
ja Ci nie radzę dosładzać, bo dziecko się przyzwyczai do słodkiego i nie będzie chciała pić. moja bardzo długo nie chciała nic pić poza cycem, dawałam jej wodę to przez dzień wypiła max 3-4 łyki, poza wodą nic nie chciała. dopiero jak po 9 miesiącu odstawiałam ją od piersi musiało ją przysuszyć (bo mleka modyfikowanego wogóle nie pije) i zaczeła coraz więcej wody pić, a po ok 2-3 tygodniach przekonała się też do soczków.
agucha44444
ja krotko karmilam piersia wiec musialo byc mleko modyfikowane trzeba bylo dopajac,ale moje dziecko jest do dzis anty nastawione na jakie kolwiek napoje poza mlekiem staram sie aby co jakis czas przypominac ,aby sie napil czasami sie napije a czasami nie chce nic nie zrobisz poprostu jak bedzie chciala pic to bedzie pic.
kasiam146
moj synek tez niechcial nic pic a zaczal pic w dosc sporych ilosciach jak zaczal raczkowac i od tamtej pory pije wszystko co mu sie da moim zdaniem coreczka jeszcze lezy czy nawet juz siedzi i nie poprostu niechce sie jej pic nie zmuszaj jej na sile jak bedzie chciala to sama sie bedzie dopominac
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.