Menu

Jak przekonać malucha do nocnika?

Podziel się z nami w komentarzach, kiedy Twój maluch rozpoczął swoją przygodę z nocnikiem. Niektóre dzieci zaczynają wcześniej, a niektóre pózniej. Większość jednak zaczyna około drugiej połowy trzeciego roku życia. Czy warto przekonywać malca do nocnika, czy też ze spokojem go z nim "oswajać"? Kiedy wiedzialaś, że Twoje dziecko jest już gotowe?

Ania
 681  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie Opieka nad dzieckiem dziecko nocnik

Odpowiedzi

Tuptolek
Na pewno naukę trzeba rozpocząć latem, kiedy jest najmniej ciuchów do przebierania. Reszta to już indywidualna kwestia podejścia rodziców. Mój synek miał 2 latka i bardzo ładnie i szybko nauczył się korzystać z nocnika. Słyszałam opinię, że nie powinno się zaczynać nauki za wcześnie, bo może nastąpić efekt odwrotny od zamierzonego i dziecko może się zniechęcić na długo. Mam znajomych co kupili nocnik jak ich córka miała 6 miesięcy, a mam i takich których dziecko miało 4 lata i chodziło w pieluchach. Oba przypadki jak dla mnie to błąd ze strony rodziców.
ada410
Widzę że ten temat powraca co jakiś czas na nasze forum jak bumerang :))
I pewnie większość z mam się ze mną nie zgodzi, nazywając mnie wariatką, ale ja przygodę "nocnikową" ze swoją Julcią zaczynałam jak miała...3 miesiące. Ja stosowałam metodę NHN(naturalna higiena niemowląt) i w wieku około 1,5 roku zapomnieliśmy o pieluchach(najpierw w dzień, a trochę później także w nocy). Oczywiście sporadyczne wpadki nam się zdarzały ale nie przejmowałam się nimi zupełnie.
Nie będę tutaj opisywała na czym ta metoda polega(zainteresowanych odsyłam na forum NHN do internetu), jak i nie ukrywam że nasza współpraca w tym temacie przebiegała raz lepiej a raz gorzej(zwłaszcza przy ząbkowaniu).
Podsumowując, to moim skromnym zdaniem( i nie tylko) im wcześniej się zaczyna tym lepiej i dla dziecka i dla nas...Życzę wszystkim powodzenia w tym temacie :))
Tuptolek
ada tak wcześnie zaczęłaś, a skończyliście w tym wieku co większość
Tuptolek
napisz trochę tutaj o co chodzi
renata29
Starszy synek miał 1,5 roku jak zaczął pokazywać,że narobił w pieluchę.Nauka szła dość sprawnie,byliśmy blisko sukcesu aż urodził się drugi synek i cała nauka poszła w las.Długo nie dawał się przekonać do ponownego korzystania z nocnika.Pieluchy przestał nosić jak miał ok.2,5 roku.Młodszy niedługo skończy dwa lata i nie bardzo chce na nocnik.Czasem jak sam zawoła i wyciągnie nocnik to zrobi siusiu ale jak ja chcę go posadzić to wrzeszczy i rzuca nocnikiem.Na razie więc czekam.
meg1601
Ja z moim synkiem zaczęłam jak miał ok. 1.5 roku ale to było za wcześnie jak dla niego i szybko się zniechęcił. Ponowiłam prubę ok. 2 urodzin z użyciem tablicy nagród i wieczornych odwiedzin "Wróżki Siusiulki" która przynosiła mu samochodzik za cały dzień bez "awareii" po 4-5 dniach załapał o co chodzi a po 2 tygodniach w dzień zapomnieliśmy o pieluchach.
ada410
Ale przynajmniej uniknęłam sytuacji z histerycznym płaczem i rzucaniem nocnika... :))
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.