Menu

Jak przygototwać dom na przybycie dziecka

Co powinnam przygotować przed pojawieniem się dziecka w domu. Pomóżcie mi stworzyć taką listę potrzebnych rzeczy typu wózek, nosidełko itd. Z góry dzięki, na pewno doświadczone mamy mi pomogą.

flora
 808  6

Odpowiedzi

dwudziestka
Przyda sie też na pewno łóżeczko :) i wanienka. Nie ma co kupować za dużo rzeczy na sam początek - bo się może okazać, że dziecko będzie np większe niż się spodziewasz i w masę ubranek nie wejdzie :). Na pewno przydadzą się pieluszki, kosmetyki, termometr do mierzenia temperatury (polecam taki do uszka), kocyk. Zawsze przecież ożna coś dokupić. Natomiast jak maluszek będzie większy i zacznie się przemieszczać - to warto zadbać o bezpieczeństwo - zabezpieczyć szafki, ostre kanty mebli, zwrócić uwagę na to żeby nie ślizgały się dywany (maty antypoślizgowe), warto mieć w domu oczywiście apteczkę itd. Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to napiszę :)
carla1978
Oprócz tego co napsiała dwudziestka jeszcze na pewno przydadza się:
- fotelik samochodowy
- przewijak
- środki higieniczne (masc ochronna do pupy)
- pieluszki jednorazowe
- pieluszki tetrowe
- oliwka dla dzieci
- gruszka do nosa
- wózek , parasolka do wózka, folia ochronna do wózka

Sporo tego ale to na pewno nie wszytsko niestety ;)
hogata
A jeżeli chodzi o ubranka to na pewno musisz kupić body bawełniane zapinane w kroku, grube i cienkie skarpetki, pajacyki rozpinane w kroku, bawełniane bluzeczki zapinane na napy, czapeczki, ciepły dresik oraz jakieś grube i cienkie sweterki.
monjuk
U mnie przewijak zupełnie się nie przydał :) Zajmował tylko miejsce a Maciś i tak najbardziej lubił przewijanie na kanapie z podłożonym kocykiem. Wtedy spokojnie mógł sobie poleżeć pofikać rączkami i nóżkami. Na przewijaku był niespokojny i płakał. Potrzebne ci też będą na pewno butelki (nawet jak będziesz karmić piersią), herbatki dla dziecka. Przyjęcie dziecka do domu to zawsze wielkie wyzwanie!
ivka
Więcej przygotowań będzie jak maluszek będzie mobilny! - Sama zobaczysz - będzie trzeba zrezygnować z obrusów - zrobić przemeblowanie w szafkach, żeby nie było dostęu do niebezpiecznych rzeczy, zabezpieczenie okien też się może przydać (zwłaszcza, że co chwilę się słyszy w wiadomościach o tragediach przez to). Z niemowlaczkiem jest mniej zachodu. Wszytsko czego potrzebujesz wyjdzie że tak powiem "w praniu" :)
free1edyta
Polecam Ci książkę pt. "PIERWSZY ROK ŻYCIA DZIECKA". Znajdziesz tam wszystko począwszy od wyprawki poprzez pielęgnację noworodka na chorobach wieku dziecięcego i przepisach dla maluchów skończywszy. Książka jest autorstwa Heidi Murkoff, Arlene Eisenberg, Sandee Hathaway B.S.N. Jako że nie mogłam liczyć na porady doświadczonych babć czy cioć, pomogła mi w różnych sytuacjach :) Cena 55zł (w Wa-wie) 2 lata temu.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.