Menu

Jak przyrządzić kaszkę/

Kupiłam kaszkę 8 zbóż z Nestle i na opakowaniu jest napisane, żeby przyrządzić z mlekiem modyfikowanym. Czy mogę tę kaszkę przyrządzić na wodzie? To samo pytanie dotyczy kleików...
Dzięki i pozdrawiam!

joana1983
 727  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie kaszka na wodzie kleik na wodzie

Odpowiedzi

MiJa
Są kaszki mleczno-ryżowe i same ryżowe. Jeśli na opakowaniu jest napisane żeby dodać mleko widocznie to sama kaszka. Można ją też zrobić bez mleka ale pewnie nie będzie tak "smaczna" jak z mlekiem(grins)
tymianek
(kwiatek) nie, tą kaszkę robi się na mleku. Ja osobiście nie cierpie tej kaszki ze wględu na "gluty" jakie się robią podczas przyrządzania.
Stoi u mnie taka kaszka , gdzie była użyta na jedną porcję, którą musiałam jeszcze blenderem zmiksować, bo mój syn nie przełkie " glutów".

Osobiście polecam taką samą kaszkę - 8 zbóż, ale z Bobovity, albo samą ryżową, a do tego dosypać zarodki pszenne ( bez gotowania)
PatrycjaM
Syna karmiłam piersia i wogóle nie miałam mleka modyfikowanego do kaszek dodawałam mleko z piersi. Na wodzie też mozesz robić ale maja inny smak. Ja kupowałam jeszcze kaszkę Sinlac niestety droga i zawiera cukier.
joana1983
Z bobowiy nie mogę nigdzie dostać kaszek innych jak tylko smakowe mleczno - ryżowe. Szukałam już w kilku supermarketach i pobliskich sklepikach. Ale to jak szukanie igły w stogu siana.
Dzięki dziewczyny! Spróbuję na wodzie, a jak małej nie podejdzie to na swoim mleku.
Pozdrawiam!
Madzik8889
Jeśli pisze że na mleku modyfikowanym to możesz też na zwykłym krowim mleku(jeśli Twoje dziecko już je pije) lub na swoim z piersi. Lub kupuj takie co już są mleczno-ryżowe wtedy dajesz tylko wode. Do takiej zwykłej(ryżowej) lepiej nie dodawaj samej wody gdyż dziecku może nie smakować i nie wypije takiej:)
Kinia008
(grins) lepiej nie ale przeciez zsa takie same z nestle na wodzie wiec niewiem w czym problem????
joana1983
Kinia008 Nie ma problemu, tylko z Bobovity podobno są lepsze w smaku te kaszki. Poza tym ja już kupiłam 8 zbóż i nie chce tego wyrzucać. Miałam kupić mleczną-mannę, ale nie było, a podaję córeczce gluten, więc musiałam kupić taką jaka była. Poza tym nie mogę znależć nigdzie kaszek na wodzie, ani z Bonovity, ani z Nestle :/
Zrobiłam dziś kleik kukurydziany na wodzie i wymieszałam z owocami, Ala zjadła prawie wszystko i widać było, że jej smakowało :)
Córeczka za kilka dni kończy 6 miesięcy
Kinia008
(grins) Sa w supermarkietach napewno, n awet w biedronce czy Asie z tego co pamietam, nawet na allegro mozna zamowic
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.