Menu

jak przyzwyczaić dziecko do nocnika

Mój synek w czerwcu skończy 3 lata a wciąż nie chce się załatwiać na nocnik staram się go wysadzać ale on wtedy wszystko wstrzymuje jest w tym mistrzem próbowałam też z nakładką na sedes ale nic chodzenie w samych majtkach też nie skutkuje,czasem już nie mam sił.Czy ktoś zna jakiś skuteczny sposób?

anulaw
 1355  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat nocnik

Odpowiedzi

margo2302
Ja mam taki sposób , który na początku interesował mojego synka. Dałam mu butelkę, taką plastikową z dużą dziurą i on wkładał siusiaczka i sikał. Podobało mu sie to a później zaczął celować do nocnika. Tylko się nie śmiejcie z tego pomysłu.
A no i najpierw tatuś mu pokazywał jak to zrobić:))))
flame123
moja starsza córeczka też chodziła bez pieluszki i nawet jak już siusiała do nocnika, to bywało, że 6 razy dziennie potrafiła zrobić na podłogę, bo jej " się nie chciało iść " . Młodsza ma dwa latka i nawet nie próbuję jej posadzić na nocnik, bo wrzeszczy jak opętana. Lubi siadać na nakładce na kibelek; przygotowuje sobie papierek, wyciera okolice pupy, zamyka deskę, spuszcza wodę (oczywiście ile się da), kulturalnie zamyka klapkę i czść. Siusiu oczywiście nie robi. pozdrawiam
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.