Menu

Jak rozmawiać z dzieckiem w wieku szkoły podstawowej na temat zagrożeń w internecie?

Poruszenie tematu zagrożeń w internecie może być drażniące dla wielu dzieci. Szczególnie kiedy najmłodsi odbierają takie rozmowy chociażby jako chęć oderwania ich od ekranu komputera. Ważny wydaje się być temat rozmów z obcymi przez internet i spotykania się w rzeczywistości ze znajomymi poznanymi w sieci. Czy rodzice powinni o tym rozmawiać z dziećmi? Jak rozmawiać z dzieckiem na temat zagrożeń w internecie? Jeśli poruszyłaś ten temat z dzieckiem, to jak zareagowało Twoje dziecko?

Ania
 876  3

Odpowiedzi

alinagj1o2
Rozmawiam z synami jak o wielu innych sprawach. A reakcja dzieci jest normalna.Wcale nie uważam że to jakiś drażliwy temat.
goskapolak
Tłumaczyłam córce odkąd zaczęła korzystać z internetu,że tam tak jak i wszędzie mogą być ludzie źli,oszuści i dlatego tak jak w realu z obcymi taki i internecie nie można rozmawiać,podawać adresu,wieku ani żadnych danych.

Moja córka ma dużo koleżanek z klasy czy ze szkoły z którymi rozmawia przez różne gadulce.W szkole córki co roku prowadzona jest akcja na temat bezpieczeństwa w sieci i efekty są:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.