Menu

Jak rozpoznać i kształtować talenty u dziecka?

Na to, jacy jesteśmy wpływają takie czynniki jak: przekaz genetyczny, wychowanie, środowisko i własna aktywność. W takim razie, w którym miejscu znajduje się talent? Talent jest predyspozycją wrodzoną lub nabytą w wyniku ćwiczeń. Okres dzieciństwa jest uznany za najlepszy czas dla rozwoju umiejętności. Jak rozpoznać talent? Nauczyciele twierdzą, że podstawowym błędem jest zakładanie z góry, że nasza pociecha nie ma talentu. Warto wybrać się do szkoły muzycznej czy innej i to sprawdzić. Jak Ty rozpoznałaś talent u Twojego dziecka?

Ania
 710  4

Odpowiedzi

sara7777
moje dzieci są niezwykle muzykalne,przejawia się to od samego początku i na każdym kroku także nie musiałam nawet rozpoznawać. jak tak dalej będzie napewno w tym kierunku zadziałam
amalka
Czy moje dziecię ma talent... hmy... Z pewnością ma pasję, zamiłowania, zainteresowania... Po tatusiu, a właściwie po tatusiowej rodzince (mąż ma wśród przodków autora licznych patentów, z których każdy z nas korzysta co dnia oraz "złote rączki"- dziadka i ojca) odziedziczył zamiłowanie do spawania, lutowania, wiercenia, klejenia, mechaniki... Do tego jest zapalonym ogrodnikiem (w całym mieszkaniu stoją doniczki z ziemniakami, pomidorami, cebulą i czosnkiem a działka już czeka wiosny) i botanikiem, choć ostatnio również na temat owadów opasłe tomiska znosimy z biblioteki. Od jakiegoś czasu Krzysio dopytuje o kosmos, planety, supernowe... Nie wiem szczerze powiedziawszy, jaką drogę obierze mój smyk. Ma tyle zainteresowań, że nie wiem na pielęgnowaniu którego się skupić :) Czas pokarze.
amalka
Ps. Krzysiowa babcia jest ogrodnikiem z wykształcenia :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.