Menu

jak rzucić palenie? Prosze o pomoc!

znacie sposoby, dla mojego mężusia.

karinabak
 490  23

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Zdrowie rzucenie palenia

Odpowiedzi

ewlirinka
Sama chętnie poczytam odpowiedzi, bo rzucam, rzucam i rzucić nie mogę:/ W głowie mam tylko TYCIE, TYCIE, TYCIE:/
MamaMateuszka
Mąż stosował tabletki Tabex, uważam, że są świetne. Działają w ten sposób, że pali się i delektuje tabletkami, potem coraz mniej się pali aż pod koniec kuracji zupełnie odrzuca od fajek jak pisze asafii... Kiedyś były na receptę a teraz chyba już nie bo widziałam reklamę w tv.
oli28
Ja rzuciłam z dnia na dzień bez żadnych tabletek itp wstałam któregoś dnia i powiedziałam sobie,że nie zapalę,że nie będę się truła i nie palę już prawie 10 lat
kama86
Twoj maz musi sam chciec i nastawic sie psychicznie na walke z nalogiem.
Sama palilam okolo 9 lat z przerwa oczywiscie kiedy bylam w ciazy i karmilam piersia.
Pozniej wracilam do nalogu po 6-7 mc az zaszlam w druga ciaze i do tej pory juz nie zapalilam i mam nadzieje ze nie zapale...Trzeba samozaparcia..
clyde22
Jest jeden dobry i sprawdzony sposób, mniej więcej taki, jak pisze oli28 - wypala się ostatniego papierosa i rzuca się od teraz palenie. Tycie itp, to głupie wymówki, by nie rzucić fajczenia. Pan mąż musi mieć chęć na rzucenie nałogu, nikt za niego tego nie zrobi.(pokoj)
MamaMateuszka
Kiedy mój mąż rzucał palenie konsultował się z lekarzem który mu powiedział, że nie powinno się rzucać nagle bo organizm może zacząć fiksować z braku nikotyny, mogą pojawić się zawroty głowy, problemy z równowagą, kołatania serca, nerwica i inne problemy zdrowotne. Powinno się stopniowo ograniczać aż do całkowitego zaprzestania palenia.
maja1482
Sam musi chcieć. Mój mąż nie pali już 8 lat. Rzucił z dnia na dzień, takie postanowienie noworoczne, bez żadnych dodatkowych wspomagaczy. Jestem z niego mega dumna, bo od tamtego czasu, nie zapalił już żadnego papierosa(kciuki)
oli28
Ja np nie wyobrażam sobie rzucania palenia stopniowo,no dla mnie to głupota ograniczać palenie,że najpierw o 3 mniej itp bo i tak ciągle bym paliła i ciągle by mnie ciągnęło. Ja w taki sposób nie rzuciła bym nigdy.
clyde22
Oli, to nie rzucenie, tylko odstawianie... Może się uda. (pokoj)(kwiatek)
oli28
Mój mąż obiecał sobie,że jak urodzi się córeczka to rzuci palenie i dotrzymał słowa od dnia narodzin nie zapalił ani jednego papierosa,a palił dużo
clyde22
Na rzucenie najlepszy jest mocny charakter i tyle w temacie...
maja1482
@clyde , jest dokładnie tak jak napisałeś (klaszcze)
clyde22
Znam takich... Jak ktoś zasłania się wymówkami o tyciu, lub ma rzucić ... w przyszłym roku, to Boże, chroń królową... ;)
czekoladka22
zależy jakie kto ma chęci jedni umieją rzucać palenie wracają do niego i znów bez problemu rzucają a inni mają za mało chęci i motywacji ! Mój mąż jak i jego brat rzucają palenie od razu bez żadnych tabletek itd moja teściowa próbowała rzucać palenie po jednym mniej i jej sie nie udało zaczęła palić na nowo a doszła do dwóch na dzień...
clyde22
(smiech)
clyde22
Ona nie rzucała, tylko odstawiała palenie... i nie odstawiła ;)
oli28
Spokojnie cena papierosów niedługo idzie w górę,może to zmotywuje wszystkich palaczy
oli28
No w sumie coś w tym jest co napisałaś.Ciekawe skąd na to biorą
oli28
Mój mąż kiedyś obliczał sobie ile rocznie wydawał na papierosy sumka wyszła mu kosmiczna bo coś ok 5 tyś (przewracaoczami) Już samo to powinno być wystarczającą motywacją w rzuceniu palenia
clyde22
Rok niepalenia = wycieczka do Egiptu. (pokoj)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.