Menu

Jak sądzicie dziewczyny kiedy jest najlepszy czas na drugie dziecko?

Mam jedno i zastanawiam się jak to jest miec dwójkę i kiedy się zdecydować?Jak jest u Was, ciężko z dwójką? Jaka jest najlepsza różnica wieku? Znam rodziców, którzy zdecydowali się na drugie po 10 latach, nie za duża różnoca waszym zdaniem?

Aagataa
 425  13

Odpowiedzi

Monis
Między moją dwójka jest różnica czterech lat. Według mnie jak nie ma dużej różnicy wieku to będzie im łatwiej w komunikacji, lepiej sie będa po prostu rozumieć. A czy ciężko, no napewno cieżej, ale samo obserowanie takiej dwójki da Ci tyle radości i szczęścia, że to zrekompensuje wszystko.
JolaZet
Ja myślę o trzecim, nie ma nic piekniejszego jak dorastające razem dzieci, 10 lat różnicy miedzy nimi, to za duzo moim zdaniem , nie zdażą się razem pobawić, jedno pojdzie do podstawowki, a drugie juz zacznie studia czy prace.
dzidzimam
Moja siostra ma dwójke, córeczkę 3 latka i synka roczek, czyli dwa lata różnicy. Na początku widac było ze jest jej trudno z dwojka maluchów. Córeczka jej była zazdrosna o braciszka, bo jemu sie wiecej uwagi wtedy poswiecało, ale jak mały podrósł wszystko przeszło i są teraz szczesliwa mała parka rodzeństwa.
renata29
Chciałam mieć po roku,udało się po dwóch i tak jest idealnie.
LaMandragora
Idealny czas to taki, gdzie czujesz, ze pora na kolejne dziecko. ;)

U mnie bylo to mniej wiecej, jak dziewczynki mialy cos ze 3 lata...
Miedzy starsza a srednia jest 3 lata i 9 m-cy roznicy a miedzy srednia a najmlodsza 3 lata i 5 m-cy. ;)
mateuszowa
Ja mam 4 miesięczną córkę i prawie 5 letniego syna.Różnica nie taka zła ale gdy córka będzie miała 2-3 latka to syn 7-8 i napewno będzie wolał kolegów z podwórka niż zabawe z siostra więc im mniejsza różnica wieku tym lepiej tak mi się wydaje.
LaMandragora
A to niepowiedziane. Ja mam cory w wieku 11, 7 i 4 lata... i cala trojka potrafi znalesc wspolny temat do zabawy.
Takze 4-latka z 11-latka. ;) Owszem, nie ciagle, bo i chca sie osobno w co innego bawic, ale potrafia znalesc ze soba bardzo duzo wspolnego. ;)
mloda22
Jeżeli chodzi o dobry czas ( głównie o to żeby nie było dużej różnicy między dzieciaczkami) to myślę , że 3 lata kiedy to pierwsze się już zaczyna samo troszkę usamodzielniać. Jeżeli chodzi zaś o kwestie materialne , to jest to sprawa indywidualna każdej pary.
iwus198920
My chcieliśmy 3-4 lata i jest 3 latka różnicy i jak dla mnie odpowiednia różnica a nawet mogłaby być mniejsza
Bestyjka
Mamy 3letniego syna i jeśli zdecydujemy się na drugie na 100%, to planujemy zajść w ciążę za ok. 2 lata..czyli różnica byłaby 6 lat. U nas mamy więcej argumentów na minus, ale chcemy żeby Czarek miał kiedyś kogoś, jak nas już nie będzie.
jola8443
miedzy moimi dziecmi jest roznica niecale dwa lata.dobrze jest.
irekzboralski
nasze drugie dziecko urodzi się we wrześniu i będzie różnica 6 lat między maleństwem a Mikołajem
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.