Menu

jak sie cwiczy miesnie kegla??

hej dla niektorych wydaje sie to pytanie banalne ale powiem szczeze szukalam w necie i na jednej stronie pisalo zeby cwiczyc podczas siusiania a na innej to bylo zabronione wiec prosze was o pomoc i powiedzcie mi co i jak . i czy pomaga w porodzie?

Carollain
 707  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród Zdrowie cwiczenia

Odpowiedzi

ada410
Na pewno takie ćwiczenia pomagają, również przy porodzie... Wzmacniają one mięśnie krocza, co także z czasem ułatwia, powstrzymanie się z siusianiem jeszcze przez parę chwil, bez obaw że poleci w majteczki, np przy kichaniu.Trzeba jednak pamiętać, że zbyt długie zwlekanie z wysiusianiem się, może doprowadzić do poważnych problemów z układem moczowym.
A teraz, jak to wygląda w praktyce...
Gdy pierwszy zaczniesz siusiać, świadomie wstrzymaj się na kilka sekund z siusianiem. Podczas wstrzymywania, na pewno wyczujesz, o które to mięśnie chodzi... I tak na zmianę, popuszczaj i wstrzymuj się.
Gdy już zrozumiesz, o jakie mięśnie chodzi, to już potem na sucho, napinaj i luzuj te mięśnie, kilka, kilkanaście razy na dobę.
Można to robić w dowolnym miejscu i momencie, i nikt na pewno się nie zorientuje, co ty robisz.
Moim zdaniem, w necie dlatego piszą, że nie powinno się tego robić na siusianiu, bo można w ten sposób doprowadzić, do zakażenia pęcherza, ale ja to robię, i na sucho i na mokro, i nic się nie dzieje...
Trzymam kciuki...
MaLaCzarna
A ja słyszałam żeby właśnie w ciąży ćwiczyć mięśnie kegla także najlepiej będzie jak zapytasz swojego lekarza on Ci powie co i jak.
nica83
pierwszy raz na siuianiu żeby wiedzieć które mięśnie a później normalnie na sucho
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.