Menu

Jak się zachować, kiedy dziecko przeklina

Załóżmy, że twojemu dziecku od czasu do czasu zdarzy się przeklinać, powiedzieć brzydkie słowo, nazwać kogoś głupkiem itd. Jak wtedy reagujesz? Udajesz, że nie słyszysz i nie zwracać uwagi, żeby dziecko nie zobaczyło, że wzbudza to zainteresowanie, czy też wręcz przeciwnie starasz się tłumaczyć, że to brzydkie słowa, że tak się nie mówi itd. Napiszcie jakie stanowisko zajęłybyście w takiej sytuacji.

Ania
 1577  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie obrażanie brzydkie slowa słownictwo przeklinanie

Odpowiedzi

dodiderek
zalezy od wieku dziecka... ja mam male, i moja cora sporadycznie powie "kuwa", nie zwracam na to uwagi, bo w przeciwnym razie za pewne jak na zlosc powtarzalaby to w kolko
natomiast gdy dokucza mlodszemu braciszkowi to reaguje (chodzi o popychanie czy przeganianie "idz stad")
monique25
Staram się wyjaśnić że są ładne i brzydkie słowa, a te akurat należą do tych
brzydkich. Młody też miał etap przeklinania w sumie i teraz mu się czasem zdarzy ale to raczej skutek naśladowania starszych kolegów :/. Tłumaczyłam i tłumaczyłam. Zrozumiał, że takie słowa są brzydkie i że
inne osoby mogą przez takie słownictwo mieć do niej złe nastawienie, ponieważ
będą myślały, że jest niegrzecznym i wrednym dzieckiem.
emiliab
Mój synek jeszcze nigdy nie powiedział brzydkiego słowa, ale ja jednak jestem za tym żeby dziecku wytłumaczyć, że takich słów sie nie używa. Przemilczenie tego jednak nie zwraca uwagi dziecku, ze takich słów się nie używa, w milczeniu nie ma przekazu że to złe.
Mój bratanek przeklina strasznie, a rodzice reagują w najgorszy możliwy sposób- śmiechem. Bratowa w dodatku nakłania go do mówienia takich słów, tekstem "Powiedz cioci jak mówi tata", to bratanek wali wiązanką hitów rodziców, bo na końcu mówi " Mama też mówi K...... M......".
Dlatego ja jestem bardzo wyczulona aby moje dziecko nie podłapało takiego słownictwa.
ajrian
Mój syn zna brzydkie słowa,potrafi odróżnić je od tych "normalnych".I te brzydkie czasem mi powie ale tylko szeptem na ucho.
ada410
najlepszy sposób to nie reagować :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.