Menu

Jak sprac długopis z jedwabnej sukienki?

Dziewczynki ratujcie!!!Mam problem:((Pożyczyłam od koleżanki sukienkę na wesele bo moje już się wysłużyły.Niestety moja kochana córeczka maznęła ją długopisem.kerseczka jest niewielka ale jednak się nie sprała.sukienka jest z jedwabiu i była bardzo droga i nie chcę jej zniszczyc a nie mam pojęcia jak i czy można wywabic długopis z materiału.zwykły proszek nie pomaga a odplamiacze itp. nie wchodzą w grę.POMÓŻCIE!!!!!!!!!!

badzialenka
 1578  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Czas wolny i Sport długopis sukienka

Odpowiedzi

Milki
szare mydło?
monilajsa
albo odrobinkę mleczka do czyszczenia np Cif
JUSTYNA300511
ja na twoim miejscu oddałabym do pralni ja niedawno uszkodziłam sobie sukienkę waniszem.wiec nieryzykowałabym na twoim miejscu tym bardziej ze jest ona nie twoja.a ja teraz żałuje ze nie oddałam do pralni
MamaMarysi
płyn do mycia naczyń pomaga
ja80
Ja sie zgodzę z Justyna. Oddałabym ją do pralni i tyle.
Lepiej zapłacić za pranie niż za sukienkę.
sheryl
w marketach są specjalne płyny do różnych plam i jest na przykład specjalny odplamiacz do długopisu. Tylko czymś takim bym spróbowała, niczym innym, bo wynalazkami typu spirytus, vanish możesz tylko zmniszczyć. Albo do pralni, niech się fachowcy tym zajmą.
badzialenka
Wiecie co dziewczyny zrobiłam?namoczyłam sukienkę w odplamiaczu do kolorowych ubrań którego używam praktycznie do każdego prania i..........ZNISZCZYŁAM SUKIENKĘ!!!!jestem załamana bo ona kosztowała aż 370zł i teraz musze ją odkupic!ten cholerny odplamiacz oczywiście usunął plamy ale nie tą z długopisa i wybarwił czarny kolor.pól dnia wczoraj się zastanawiałam zanim dodałam odplamiacza,dosłownie 5 minut z zegarkiem w ręku była w nim zamoczona i teraz gorzko tego żałuję!(placze)(placze)(placze)(placze) .sukienka była śliczna,możecie ją zobaczyc w mojej galerii,mam ją na sobie,taka w paski.teraz czarne paski są wypłowiałe,aż brak mi słów.moja głupota.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.