Menu

Jak sprawić, aby niemowlę zasypiało chętnie i spało w nocy jak najdłużej?

Kochane, chyba wszystkie to znamy. Nowonarodzone maleństwo jest dla nas największym szczęściem, ale opieka nad niemowlęciem nierzadko związana jest z nieprzespanymi nockami. Zwłaszcza, gdy niemowlak jest nieco starszy, niektórzy rodzice muszą się sporo nagimnastykować, aby ułożyć dziecko do snu. Masz jakiś sprawdzony sposób na to, aby niemowlę chętnie kładło się do łóżeczka na nocny odpoczynek i przesypiało jak najdłużej? Sądzisz, że można nauczyć niemowlę zasypiania i przesypiania przynajmniej większej części nocy? Podziel się własnymi pomysłami!

Ania
 2059  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem zasypianie niemowlę sen

Odpowiedzi

postrzelonanama
Mój Jasio nigdy nie miał problemów ani ze snem, ani z zasypianiem. Ma to chyba po mamusi :D
anulka2281
Moja Lilunia miała spore problemy ze snem ze względu na ciągłe wzdęcia. Po każdym karmieniu musiała swoje wycierpieć. Jak nieco podrosła zaczęłam układać ją do snu na brzuszku. Zasypiała gdy głaskałam ją po pleckach i pupie. Dzisiaj ma ponad pięć miesięcy. Problemy z kolkami minęły i teraz już sama bez problemu zasypia po kąpieli. Tak się jej spodobało spanie na brzuszku że od razu po karmieniu sama odwraca się na brzuszek i zasypia. Z reguły przesypia 5-6 godzin. W nocy budzi się żeby coś przekąsić i znowu kładzie się spać:)
daryjka87poznan
Moja nie miała problemu. Po 3 miesiacu przesypiała juz całe noce.
MamusiaKubusia
też bym się chętnie dowiedziała o takich sposobach ;) moja Mala ma już 1,7 l i jeszcze ANI JEDNEJ! nocki nie przespala :( to mały żarłok i złośnik,wiec często budzi się w nocy na cycolinę :/
mammma
moje dziecko jest z tzw. niskoreaktywnych. byle co ją pobudza i ciągle jest podejrzewana o nadpobudliwość lub adhd. zawsze spała czujnie i z przerwami. i tak ma do dziś. i ja nie mam sposobu na spokone nocki, niestety. z wiekiem zmienia się tylko tyle, że nas nie absorbuje już w ogóle kiedy się budzi i szybko usypia ponownie. potrafi sobie przytachać jakiegoś pluszaka, zapalić lampkę albo przełożyć się w łóżku odwrotnie i dalej w kimono.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.