Menu

Jak szybko spada waga po porodzie?

Jeszcze do porodu daleko, ale już zastanawiam się ile czasu zajmie mi powrót do dawnej sylwetki? Jak to było z wami?

flora
 3204  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie waga po porodzie dieta odchudzanie waga

Odpowiedzi

artanis
Zależy od tego, czy będziesz rodzić naturalnie, czy przez CC, zależy od tego ile przytyłaś w czasie ciąży. To bardzo indywidualna sprawa. Zasada jest taka, żeby przez pierwszy rok nie przejmować się patrząc na siebie w lustro. Pierwszy rok poświęć swojemu dziecku, opiece nad nim i odpoczywaj kiedy tylko znajdziesz chwilkę, później samo przyjdzie i nawet się nie zorientujesz gdy nagle Twoje ubrania zaczną na Tobie wisieć:)
ivka
Dokładnie - sprawa indywidualna ale sama zobaczysz, że jak zaczniesz nosić dziecko na rękach, będziesz chodzić na długie spacery, taszczyć wózek po schodach, jak dziecko będzie spało ty będziesz prała, gotowała itd to poleci raz dwa. To jest aktywność porównywalna do tej na siłowni! Potem możesz zacząć chodzić z dzieckiem na basen. Nie martw ani sie obejrzysz i będzie jak dawniej. Jest różnie jedni szybciej dochodzą do formy inni dłużej.
carla1978
Ja przytyłam 10 kg podczas ciąży i bez większego wysiłku udało mi się zrzucić te kg w czasie 2 miesięcy.
Monarri
Ja urodziłam dwa miesiące temu i już nie jest źle ! Myślę że do 6 miesięcy będzie ok. Chociaż brzuch i piersi to już chyba nie będzie to samo :(
PaniMisiowa
Ja w ciąży nie przytyłam za dużo więc łatwo zgubiłam te kilogramy i to z nawiązką! Karmienie piersią przyspiesza powrót to sylwetki sprzed ciąży więc polecam. I jak wcześniej opisały to NetMomsy na samo zajmowanie sie maleństwem potrzeba mnóstwa energii i waga spadnie tak czy siak :)
artanis
Ja w okresie połogu przytyłąm najwięcej, a wcale się nie objadałam... W moim przypadku karmienie piersią nie pomogło. Zrzuciłam kilogramy dopiero po roku, ale ostatnio znów przybrałam na wadze:(
paulina8917
ja w ciąży przytyłam 15 kg i w ciągu 2 tyg ubyło mi 10 kg.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.