Menu

Jak to jest obecnie z czytelnictwem u naszych dzieci?

Przed kilkoma dniami skończył się XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Zainspirowalo mnie to do tego, żebyśmy trochę porozmawiały o czytelnictwie u naszych dzieci. Jak to jest w Waszych domach? Czytacie swoim dzieciom? Co lubią najbardziej? Czy same też chętnie sięgają po książkę? Jak zachęcacie dzieci do czytania? Porozmawiajmy o czytelnictwie naszych dzieci.

Ania
 636  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie Opieka nad dzieckiem książki czytelnictwo

Odpowiedzi

JumaPi
Mój synek uwielbia jak mu się czyta, a już na pewno nie odpuści wieczornego czytania, a najlepiej lubi bajki o przygodach zwierzątek. Ja osobiście lubię dobrą życiową książkę, taką na faktach, ale rzadko kiedy sięgam do nich bo mam brak czasu(awve)
goskapolak
Moje dziecko samo czyta.Kiedy wchodzimy do hipermarketu odkąd pamiętam ginęła w dziale książek.Teraz króluje Harry Potter- większość części kupiła za własne pieniądze.U nas jest zwyczaj czytania przed snem.Każdy bierze książkę i czytamy sobie w łóżkach.Ile- nie wiadomo dokładnie ale myslę,że od pół godziny do godziny.
Poza tym moja córka ma w plecaku,na wycieczkach czy na przerwach w szkole zamiast konsoli czy smartfona swoją ulubioną książkę.
renata29
moje dzieci miłość do literatury mają w genach :)
annat
jak byla mniejsza sama czytala do snu teraz czyta dla mnie co wieczor czasem po poludniu jak ma chetke ale lubi ksiazki i ma ich bardzo duzo :)
aniol
Mam nadzieje ,ze synek bedzie miał po mnie zamiłowanie do ksiązek,ja bez nich bym umarła.Ale narazie ma 5 lat i to ja mu czytam.Niekupujemy ksiażek by zaoszczedzic grosza,ale chodzimy razem do biblioteki .Synek załozył sobie własna karte i wypożycza ksiażki które ja mu czytam.Jest bardzo zadowolony.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.