Menu

Jak to jest z tym porodem? :P

Hej kobitki proszę powiedzcie mi: jestem w 18 tc to moja pierwsza ciąża i mam pytanie odnośnie wyboru porodówki jak to teraz jest? Czy trzeba sobie jeździć i zaklepywać miejsce?? Jestem całkiem zielona :P

zonka
 308  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża poród porodówka

Odpowiedzi

czekoladka22
możesz zadzwonić wcześniej że jedziesz do szpitala ale ja tam zawsze jade do tego samego nigdy nie dzwoniłam dopiero niedawno sie dowiedziałam ze można sobie wybrać do jakiego szpitala sie chce jechać a rodziłam już parę razy :D więc mnie już znają chyba wszyscy w szpitalu co przychodzę to któraś pielęgniarka mówi pani to tu już chyba leżała :] Ja bym nawet nie dzwoniła bo itak itak cię muszą przyjąć jak już przyjedziesz z skurczami :D
tlolek
ja wybrałam lekarza, który pracuje także na porodówce. On prowadził obie ciąże. Dr polecił mi także położną i to z nią kontaktowałam się jakieś 2 m-ce przed porodem w każdej sprawie dot.porodu, zawsze musiała znać aktualne wyniki badań, usg (albo ja ją informowałam albo dowiadywała się u lekarza)
Za pierwszym razem zaczęło się od skurczy, telefon do położnej i wizyta w szpitalu. Chcieli mnie odprawić z kwitkiem bo skurcze momentalnie ustały (a były co 3min) bo nie było miejsc na porodówce ale jak zobaczyli kto prowadzi ciąże tak zaraz zostałam przyjęta.
Drugi poród zaczął się od odejścia wód. Także telefon do położnej. Jak przyjechałam do szpitala Pani A. już na nas czekała.
Beatka9316
Ja rodziłam tam gdzie pracował mój lekarz prowadzący. Ale możesz do byle jakiego szpitala jechać i rodzić bez żadnego zaklepywania miejsc :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.