Menu

jak to jest z wolnym po ciąży?

Witam.Jak to jest z wolnym po ciąży?Chodzi mi o to co przysługuje kobiecie,która jest zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony.Zachodzi w ciążę,załóżmy,że idzie na L4 bo źle znosi ciążę,po porodzie jest macierzyński(ile?).A co dalej co po macierzyńskim?Wychowawcze?(ile i jak wtedy z wynagrodzeniem?ile płacą?)Czy po tym wraca się do swojej firmy do pracy?

beatris23
 516  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Praca i Finanse praca ciąża

Odpowiedzi

sara7777
Hej,ja mam umowę o pracę na czas nieokreślony.

1.W połowie ciąży poszłam na L4 (płacone 100%).

2.Po porodzie urlop macierzyński (26 tyg).

3.Po nim urlop wychowawczy max 3 lata(pod koniec macierzyńskiego składasz u pracodawcy podanie o udzielenie takiego urlopu-jest on bezpłatny chyba,że wykażesz niskie zarobki (jest jakaś kwota,której nie wolno przekroczyć) i miasto (nie pracodawca)płaci 400 zł przez pierwsze 2 lata.(trzeci rok juz nie ) 4. Po wychowawczym teoretycznie wraca się do firmy chyba ,że szefostwo Ci podziękuje-różnie to bywa.
halina21
hej :) dokładnie tak jak napisała sara ja też tak miałam ciąża na L4 po porodzie macierzyński 100 % płatne i jeszcze zaległy urlop wypoczynkowy a potem wychowawcze 3 lata bezpłatnie i powrót do pracy ale w każdej chwili mogą wręczyć potem wypowiedzenie bo po wychowawczym już nie jesteśmy chronione
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.