Menu

Jak to liczyć???

Drogie mamy czy można samemu obliczyć wysokość urlopu wychowawczego???Jak to się liczy???A może to stała kwota??? A na jakiej podstawie dostaje się zasiłek rodzinny??? czy biorą pod uwagę moje dochody - jako kwotę wychowawczego czy przychody jakie miałam jak pracowałam???


POMÓŻCIE, BO JEST MI ZIELNO NA TEN TEMAT;) DZIĘKI;)

patimama
 878  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Praca i Finanse rodzinny wychowawczy

Odpowiedzi

mamaPaulinki
pieniazki na wychowawczym dostaje sie z opieki tylko jako dodatek do Rodzinnego...,gdy dochód netto na os w rodzinie nie przekracza 504zł . Twoich dochodów tu sie nie liczy ,bo juz ich nie masz . Licza sie dochody ojca dziecka. Jesli jestes samotną matką -musisz miec zasądzone alimenty. Wygląda to mniej wiecej tak -Rodzinne 48zł , ten dodatek "wychowawczy" :) 400 zł . razem 448 zł .Pozdrawiam
mamaPaulinki
aha... i na wychowawczym mozna byc 3 lata , w tym platne są tylko 2 (gdy masz je zasądzone ) to co pisalam wyzej :) , Trzeci bezplatny:(
mool
To stała kwota tak samo rodzinne.Wychowawczy 400 a rodzinne 48 zł.Na starsze dzieci chyba od 6 lat jest kilka zł. więcej rodzinnego.Trzeba spełniać określone warunki .Podstawowy to dochód w rodzinie nie może przekraczać 504 zł na osobę.Trzeba ze skarbowego pobrać takie zaświadczenie dochodach.
aniol
hej.jesi chodzi o wychowawczy to jest to 400 zl i to stala suma niesmieniajaca sie dla wszystkich mam ktorych dochody w rodzinie nieprzekraczaja 504 zl na osobe .jesli chodzi o rodzinny jest to kwota jak narazie (bo cos ma sie zmienic )48 zl do lat 5 na dziecko poznijee jest wiecej i tu tez kwota na os niemoze przekroczy 504 zl.jesli to pocaatek wychowawczego to kaza przyniesc zasw.z zzeszlego bodajze roku albo jeszcze wczesniej niepamietam to ci powiedza ze skarbowki roczne rozliczenie osobno twoje i osobno meza.i oni srednia wyliczaja sami ciezko jest samemu dojsc do tego chyba ze ktos sie zna .tzn musisz to poprzeliczac.ale jesli przekroczysz nawet 1 tej sumu 504 to nic niedostaniesz niestety.
aniol
mialo by jesli przekroczysz 1 zlotowke...
mool
I z pracy musisz mieć świstek że jesteś zatrudniona i od kiedy do kiedy jesteś na urlopie wychowawczym.Pieniądze dostajesz od tego miesiąca co złożysz dokumenty a nie od tego co zaczął ci się urlop.
jolkabt
na macierzyńskim dostajesz 100 procent pensji sprzed urlopu lub średnią z trzech miesięcy sprzed urlopu, jeśli miałaś różne pensje-- przez 20 tygodni..
jolkabt
a papiery sklada się do MOPS-u lub GOPS-u, w zależności gdzie mieszkasz..
patimama
dzięki;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.