Menu

Jak to w koncu jest

Jak to jest z ta ciaza(grins)
Juz sie pogubilam, mowi sie, ze ciaza trwa 9 m-cy, ale tez liczy sie ze 40 tygodni czyli 10 m-cy (grins) jak to w koncu jest ??(grins)(grins) Pewnie wezmiecie mnie za jakas tępa, ale nigdy wczesniej sie tym nie interesowalam i teraz sie juz w koncu pogubilam. Drugie moje pytanie to czy jezeli ostatnia moja miesiaczka bla 18.09 w piatek to teraz kolejne tygodnie zaczynaja mi sie tez w kazdy piatek?

samanita
 765  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

ciaza

Odpowiedzi

Basia88r
tak, kazdy kolejny tydz. zaczynasz w piątek...ciaza trwa 9 pelnych miesiecy, nie 10. 40 tyg to fakt zaczol by sie 10 miesiac ale niestety nie zdazy bo to juz koniec ciazy :) Powiem tak aby miesiac zaczol sie nowy to stary musi sie skonczyc stad ciaza trwa 40 tyg czyli pelne skonczone donoszone 9 miesiecy :P
koza54
Bo lekarz liczy od ostatniej miesiączki a Ty sobie liczysz o dnia zapłodnienia :) dlatego lekarzowi wychodzi 10 miechów a Tobie 9 :)
lolita
jak napisala @atena,pozatym lekarz liczy od ostatniej miesiaczki wiec 40 tygodni ale od zaplodnienia tak naprawde ciaza trwa 38 tygodni.Ja za kazdym razem wiedzialam kiedy "zmajstrowalismy"i termin sie zgadzal.
A co do tygodni-to tak zaczynaja ci sie w piatek...
Katarina
odpowiedz jest prosta...miesiąc nie ma równych 4tygodni i dlatego by wychodziło 10m-cy.Miesiąc ma 4 tygodnie z hakiem (+2-3 dni)...dlatego wychodzi 9 miesięcy
sheryl
tak jak dziewczyny pisały: jest to 9 miesięcy kalendarzowych lub 10 miesięcy księżycowych (a te trwają 28) stąd ta rozbieżność.
Paulinka1701
Bo miesiąc trwa 30,31 dni ...czyli tygodni więcej wychodzi niż 4 (grins)
mammma
ciąża trwa 10 m-cy księżycowych, czyli 28 dniowych. od momentu zapłodnienia trwa ok 38 tygodni. od daty ostatniej miesiączki ok 40. lekarze liczą wg drugiego sposobu dlatego że data ostatniej miesiączki jest ławtiejsza do określenia prze pacjentkę, niż data poczęcia. ale faktycznie postarza to płód o 2 tyg.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.