Menu

jak to z tym rodzinnym jest!

Kochane zaczęłam urlop wychowawczy, więc postanowiłam, że złożę dokumenty o dodatek(400 zł, ale mieć a nie mieć) oraz o rodzinne. Wyliczyłam, że przekraczam dochód aż o 24 zł, więc niby mieszczę się we widełkach(77 zł). Pojechaliśmy do urzędu i pani powiedziała, że jak składam pierwszy raz to dla mnie nie ma tych widełek. Więc się pytam, jak to jest? Albo jest to dla wszystkich albo dla nikogo. Mogłabym z tego skorzystać, gdybym miała już rodzinne, a że składam pierwszy raz... szlak mnie trafia. Do pracy nie mam jak wrócić, więc z kasą będzie krucho, a tu proszę: super prorodzinne państwo.
A jak jest w Waszych urzędach, też tak?

joasik31
 399  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Praca i Finanse rodiznne urząd

Odpowiedzi

Iwona1977
Moja kolezanka tez tak miala, dochod przekroczyl 17zl i mimo ze ma czworke dzieci nie dostala rodzinnego bo pierwszy raz skladala wniosek, troche to chore ale tak jest ,dopiero w tym roku przyznali jej
rozowa82
no nietstety tak jest;/ mnie tez przekroczylo
elinka
A dochod wyliczony byl na podstawie dochodu lacznego - twojego i meza? Czy tylko meza? Bo jesli byl to dochod laczny, to jest jeszcze cos takiego jak "dochod utracony", czyli twoj dochod z roku bazowego, ktorego teraz nie uzyskujesz z racji tego, ze opiekujesz sie dzieckiem w trakcie urlopu wychowawczego, i ktorego nie powinno sie brac pod uwage przy obliczeniach.
Jesli zas wyliczono ta nadwyzke tylko na podstawie dochodu meza, to zdaje sie nic nie mozesz w tej sytuacji ju zrobic.
JUSTYNA300511
potwierdzam zdanie @ elinki
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.