Menu

Jak Twoje dziecko zareagowało na wiadomość o powiększeniu się rodziny?

Informacja o tym, że za jakiś czas rodzina powiększy się o kolejnego członka to zapewne nie lada nowina dla wszystkich bez wyjątku. Również u dzieci wiadomość o tym, że będą miały rodzeństwo, może wywołać różne reakcje - w zależności od tego, jak zostanie przekazana i w jakim wieku jest dziecko. Jak Ty przygotowywałaś swoje dzieci na rodzeństwo? Jak zareagowały na wiadomość o tym, że jesteś w ciąży?

NetMamaTeam Team
 601  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Partnerstwo i Rodzina ciąża rodzeństwo

Odpowiedzi

czekoladka22
moja córcia była bardzo zadowolona od małego lubiła dzieci a jak jej powiedziałam że będzie miała małego dzidziusia to była w siódmym niebie :] tak samo teraz bardzo sie cieszy :]
Tuptolek
Konradek się bardzo ucieszył, zawsze staraliśmy się, żeby dowiedział się jako pierwszy.
Nena
Moja corcia bardzo się ucieszyła i powiedziała ze wreszcie będzie miała brata bo wszyscy mają a ona co?? Teraz cały czas gada do brzucha i każdej napotkanej osobie chwali się ze będzie miała brata!!!
iwona1985
Majeczka bardzo ucieszyła się ze będzie miała rodzeństwo. Teraz codziennie powtarza że ma najcudowniejszego braciszka na całym świecie.
MamaMateuszka
U sąsiadki syn miał 6 lat jak urodziła mu się siostra, tak ją znielubił, że kiedy wrócili ze szpitala to on wieczorem zapakował misia i jabłko do plecaka i powiedział, że się wyprowadza. Nikt tego nie wziął na poważnie a za chwilę rozpoczęły się poszukiwania Kamila, znależli go po 20 minutach w pobliskim lasku, a teraz upłynęło prawie 5 lat i są nierozłączni(zabujany)
mamaDOMI
Córcia bardzo sie ucieszyła nawet nas wczesniej prosiła o rodzeńswto :)
irekzboralski
Mikołaj od jakiegoś czasu dopytywał się o rodzeństwo i kiedy mu powiedziałam,że będziemy mieli dzidziusia to bardzo się ucieszył :) już nie może się doczekać kiedy Malutka się urodzi, teraz często głaszcze mój brzuch i do Niej mówi :)fajnie to wygląda :)
mist
bardzo się ucieszyli i mimo,że to dopiero 6 tydzień już powybierali imiona :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.