Menu

jak ubrać?

Jak ubieracie w taką pogodę 5-miesięczne dzieci?

ptysiek
 520  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem dziecko

Odpowiedzi

artanis
dziecko do około pól roku - roku powinno mieć jedną warstwę ubrania więcej niż dorosła osoba. Czyli - jeśli Ty masz na sobie krótkie spodenki i krótka koszulkę, a nie ma upałów dziecku załóż jakąś bawełnianą cienką koszulkę z długim rękawem i cienkie, długie spodnie. W Polsce mamy jakąś manie przegrzewania dzieci. We francji maluchy latają pół nagie, ale przynajmniej idąc do przedszkola nie chorują 5 razy w miesiącu...
paula80
Z tym przegrzewaniem to masz całkowitą rację... jak widzę te biedne maluszki na placach zabaw...Na dworze upał, mama siedzi sobie w sukience na ławce a malec goni w bluzie, czapeczce a mama tylko krzyczy, żeby nie biegał bo się spoci! Pewnie, że się spoci bo jest za grubo dziecko ubrane.

Ponieważ Twoje maleństwo zapewne podróżuje z wózeczku nie na własnych nóżkach to nie ma możliwości ogrzać się za pomocą ruchu - więc długi rękawek, spodnie długie lub 3/4 i skarpetki i będzie ok.
justa
A tak, też jestem zdecydowanie przeciw przegrzewaniu dzieci.
ewela
Cieńka koszulka z długim rękawkiem lub 3/4 to samo odnośnie spodenek, cieńkie skarpetki albo przykryć stopy pieluszką tetrową i będzie dobrze.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.