Menu

Jak wasze dzieci myją ząbki?

Mój maciek nie umie sam dobrze umyć ząbkow. Pokazuje mu stale i kurcze nic to nie pomaga. Myje dobrze tylko tylne ząbki ale ma problem z przednimi.Jak wasze dzieci myją ząbki?

82myszka
 500  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

orchidea
Natalka myje ładnie sama ząbki tylko jak jej się chce ... Niestety rzadko jej się chce :) Ale bez problemu siada mi na kolanach w łazience (ja siadam na wannie), otwiera buźkę i szorujemy. Jak mówię wypluj pastę to wypluwa a po wszytskim jest płukanie ząbków wodą z kubeczka. Mam nadzieję że niedługo sobie poradzi bez mojej pomocy
Aagataa
Mój synek też robi to czasem niedokładnie, ale to normalne – nawet 7 latki czasem mają problemy z prawidłowym myciem ząbków. Myjce ząbki wspólnie z czasem sobie wyrobi nawyk :) Mój synek nawet nici dentystycznej się domaga – tak lubi naśladować!
kosia
Liczą się chęci, że w ogóle sam chce myć !! A mama przecież jest od tego żeby poprawić :) W tym wieku mało które dzieckoprawidłowo myje zęby – ja do dzisiaj muszę przypominać „a zęby umyte?” - sama się z tego śmieję ale przykładam dużą wagę do zębów – czasami jak skądś późno wracamy to jestem w stanie odpuścić kąpiel czy prysznic ale zebów nigdy!
kwiatuszek85
U nas najpierw ja myje kasi dokładnie ząbki a potem ona przejmuje pałeczkę i dokańcza – na koniec się szczerzy i pyta czy dobrze! Jasne że dobrze – ale ma poczucie, że dobrze dlatego, że sama dobrze umyła! To ją motywuje!
kasia13_archiwum
Ogolnie dentysci (w Niemczech) uwazaja, ze dzieciom do wieku szkolnego zawsze rodzice powinni poprawiac te umycie, bo nawet takie, ktore myja juz chetnie, najczesciej nie potrafia tego jeszcze wystarczajaco dokladnie zrobic.
Wiec swoim przykladem zawsze pokazywac, jak sie wlasciwie zabki myje, ale potem jeszcze poprawiac.
Moje dziewczynki od 2 latek uzywaja dodatkowo nici dentystyczne.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.