Menu

jak wasze dzieci reagowały podczas pierwszej wizyty u dentysty?

hej, planuję niebawem wybrać się z moim trzyletnim synkiem do dentysty. To będzie nasza pierwsza wizyta i tak się zastanawiam, jak mały to zniesie... Czy powinnam być przygotowana na niemiłe niespodzianki? Jak wasze dzieciaczki zniosły pierwszą wizytę u dentysty? (cukierek)

tweetusia
 252  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem dentysta

Odpowiedzi

jagoda30
Mały miał niewiele ponad rok,kiedy poszliśmy do dentysty.Było bez problemu.Tak jak chodziliśmy badi badi brzuszek do lekarki,tak poszliśmy badi-badi ząbki do dentystki:),później kupiłam mu szczoteczkę na baterie i powiedziałam,że pani doktor też taką na tylko dużą i wyczyści mu ząbki,kolory plomb sam wybierał,a potem chwalił się wszystkim,że ma kolorowe ząbki:)
halina21
z nasza córcią(ok 3 latka) byliśmy u wspanialej pani stomatolog wizyta trwała ok 30 min. Pati została przedstawiona smokowi Edziowi z którym poznała cały gabinet panią ssącą i pana gilgotka razem oglądali pokaz szczotkowania ząbków a potem córka wyleczyła smokowi chory ząbek :) my w tym czasie mieliśmy pogawędkę o żywieniu i higienie jamy ustnej dzieci potem córka siedząc u tatusia na kolanach ładnie dała sobie obejrzeć ząbki :) po wizycie była oczywiście nagroda i dyplom dzielnego pacjenta z czego była bardzo dumna :) teraz córka ma 5,5 latek i regularnie chodzimy do pani stomatolog i synek 2,5 latek tak samo i ładnie siadają na fotel i oglądamy ząbki :)
iwus198920
byliśmy jak Igor miał 2,5 roku wyszedł z gabinetu zadowolony z dyplomem dzielnego pacjenta miał tylko ogladane zabki bo wszystkie zdrowe :) teraz znowu idziemy na kontrole :)
madelaine
Pierwszy raz byłam z córką u dentystki gdy miała 2, 5 roku. Podczas mycia ząbków zauważyłam malutka dziurkę. Wytłumaczyłam jej przed wizytą , że Pani połaskota ząbek specjalnym wiertełkiem, a później zaklei specjalną plastelinką. I córka była bardzo dzielna, pozwoliła sobie wszystko zrobić, bo podczas wizyty dentystka jeszcze raz jej tłumaczyła co teraz będzie robić. Teraz chodzimy regularnie na kontrole i córka zawsze chętnie siada na fotel.Wydaje mi się, że podstawa to wybrać dentystę, który wie jak obchodzić się z dziećmi.
amalka
Oooo... to my "spóźnialscy" (grins) Krzysio był u stomatologa po raz pierwszy w okolicach 6ego roku życia. Kontrolnie jedynie. Drugi raz jakieś 1.5 miesiąca temu- rwaliśmy mleczaka, bo nam stały z tyłu wychodził. Łezka przy zastrzyku popłynęła i to wszystko. Taaaki był dzielny (cukierek)
kama86
Bylismy u dentysty pierwszy raz jak syn mial bodajze 3/4latka.
Wizyta kontrolna zakonczona lakowaniem.
Zero nerwow,stresu.Przed wejscie do gabinetu wytlumaczylam dziecku na czym wizyta bedzie polegala i co pani dentystka bedzie robic.
daryjka87poznan
Moja za pierwszym razem nawet buzi nie chciała otworzyć. Ale pani dentystka się nie poddała, wyciagła książki specjalne dla dzieci, opowiedziała wszystko, pokazała jak później mogą zabki wygladac nie leczone i kazała przyjść na następną wizyte. Na drugiej wizycie było zdziwienie bardzo moje bo corka usiadła i od razu buziuchnę otworzyła... teraz dentystka to jeden z jej ulubionych lekarzy ;) Bardzo dużo zależy od podejścia stomatologa do dziecka.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.