Menu

Jak wasze przygotowania do świat?

Jak szykujecie się do świąt? Już sprzątacie, pieczecie, przygotowujecie jakieś potrawy? Kupujecie prezenty? Mnie w tym roku gorączka świąteczna nie dopadła jeszcze, jakoś taki człowiek zabiegany. Poza tym średnio mi się uśmiecha brać się za porządki czy gotowanie i zostawiać dziecko samo, bo bym cały czas miała w głowie co się z nim dzieje, czy wszystko w porządku, czy nie płaceę jak ja szusuje odkurzaczem po innej części domu...

blue
 375  10

Odpowiedzi

amalka
Porządków z tytułu Świąt nie robię, za to od kilku miesięcy trwają generalki. Po zwiezieniu wszystkiego z działki, po przesiewie w Krzysiowych zabawkach i ubraniach, w odzieży mojej... Po przeglądzie sprzętów kuchennych i masy dupereli, przyszła kolej na szafę w przedpokoju. Powoli strach ją otwierać (smiech) Po Świętach startujemy z dalszą częścią remontów. O odpoczynku nie ma mowy (grins) Dobrze, że Wigilię spędzamy u moich rodziców bo gotowała będę wraz z siostrzyczką i mamusią.
amalka
A "dzieciami" zajmą się chłopy (kciuki)
tlolek
Nie rozumiem szału pod tytułem "porządki przedświąteczne" na co dzień utrzymuję czystość w domu więc nie mam spinki przed świętami...
Co do gotowania...jeśli się w tym roku pojawię w kuchni to jedynie aby słowem pomóc mężowi.
Może sił nabiorę tuż przed Wigilią i jakieś ciasto zrobię.
Dziś albo jutro ubiorę już choinkę i na tym moje przygotowania do świąt się kończą.
Prezentami w tym roku musi się zająć mąż
halina21
wszytko robię z odpowiednim przygotowaniem i bez pośpiechu dla nas czas przedświąteczny to radość i zabawa robimy z dziećmi karteczki dla najbliższych a potem dzieci je wręczają a cześć wysyłamy pocztą robimy ozdoby świąteczne ,porządki także mamy zrobione (zawsze musi być czysto ale że przypada czas zmiany na zimowe rzeczy to w szafach remament zrobiony ) okna ustrojone a pierniczki i ciasteczka upieczone i udekorowane :) zostało nam ubranie choinki i zapakowanie prezentów które leża schowane w bezpiecznym miejscu :) tak wiec mamy radość i czas by delektować się tym wspaniałym czasem i byciem razem a potrawy robimy w wigilię wspólnie z mężem ,dziećmi i moimi rodzicami wiec spokojnie :) dla nas ważniejsze jest wspólne spędzenie czasu niż nerwy i gonitwa czy zdążymy czy wszystko jest na cycuś glancuś :)
Nula139
Nie sprzątam "na święta", sprzątam każdego dnia.
Prezenty dawno kupione, choinkę ubieramy w przyszłą niedzielę, pierniczki już są, pieczenie i gotowanie dopiero w wigilię i dzień przed.
A, w sobotę będziemy dekorowali mieszkanie na święta.
renata29
Bardzo lubię porządki świąteczne,więc trwają już od pewnego czasu.Codziennie po trochu pucuję bo muszę mieć czas na inne rzeczy,poza tym nie będę się zaharowywać żeby tylko mieć czysto.Jedziemy do moich rodziców,więc w domu niczego nie gotuję,pomogę mamie na miejscu.Prezenty już dawno kupione.Choinkę ubierzemy w sobotę.Ze starszym synkiem kleimy łańcuch,ok.4 m już mamy :)
Beatka9316
Nie sprzątam na święta. Sprzątam systematycznie więc nie muszę teraz wszystkiego robić na ostatnią chwilę. Tyle, że przed świętami przetrę ona jeszcze raz. Ponieważ mam budowę za oknem i dzieli nas tylko ulica więc strasznie się kurzy i brudzi. A tak to żadnego szału ze sprzątaniem nie mam. Prezenty też mam już kopione. A gotowanie zostawiam na dzień przed wigilią :)
millie
a u nas wręcz odwrotnie, przygotowanie idą pełną parą, prezenty już kupione, nie jakieś wielkie i wypaśne, ale takie małe drobiazgi, żeby nie nadwyrężać budżetu, dom już w sumie posprzątany, okna pomyte, dywany potrzepane:D pierniczki upieczone. i o dziwo wszystko razem z dziećmi:) ale zawsze można pomyśleć o nani z kamerką, są takie np. z aventu, mogłabyś wtedy spokojnie zostawić dziecko, a sama zająć się przygotowaniami, no chyba, że ten mały leń, to w sumie ci na rękę, no bo przecież nie każdego wciąga to świąteczne poruszenie;)
Bestyjka
sprzątnięte mam tak jak większość codziennie. prezenty kupione już dawno- jak nigdy;) nie przystrajam domu, nie mam choinki za dużo jedzenia też nie robie
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.