Menu

Jak wspierałaś raczkowanie Twojego dziecka?

Raczkowanie to bardzo ważny etap w rozwoju niemowlęcia, gdyż nie tylko ćwiczy mięśnie dziecka, ale i umysł. Rodzice w różny sposób mogą ten proces wspierać. Jednym z nich jest trzymanie w zasięgu jakiegoś interesujacego dla dziecka przedmiotu. Czy Twoje dziecko raczkowało? Jak długo? Czy wspierałaś proces raczkowania? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Ania
 706  12

Odpowiedzi

Basia1980
Mój Wojtuś nie raczkował a szkoda. Próbowaliśmy zachęcać go do tego ale chyba był za ciężki (grins)
karolcia514
Moja córcia nie raczkowała od razu poszła na nogi.
amalka
Krzysiaczek raczkował (i to jak!) Zaczął bardzo szybko (silny był niezwykle) i kontynuował do okolic 14tego miesiąca (wówczas zaczął chodzić już bez asekuracji)

Do raczkowania zachęcałam go podczas zabawy- turlałam piłeczki, stawiałam kolorowe zabawki w pewnej odległości od synka... Pamiętam też, że mą bawił się z małym w "taczki". Nie zapomnę jak Krzysio śmigał na rączkach i jak się przy tym śmiał :)
Majaaaaaa0000
Maja raczkowała...A zachecałam ja kładąc zabawki w nieduzej odległości...od 7 miesiaca raczkowałą, jak miala 9 zaczeła chodzić przy meblach. Aż do ...14 miesiaca poszła od razu na rozki sama.
emiliab
Oboje dzieci miało krótki okres raczkowania, bo na dwóch było lepiej i ciekawiej. Oboje zaczęli raczkować w pogoni za zwierzyną: synek za kotem, córeczka za psem.
daryjka87poznan
Moja corka pozno zaczeła raczkowac bo prawie w 11 miesiacu.
Kordelia
Wspierani różnymi ciekawymi przedmiotami moi synowie bardzo chętnie raczkowali :)
natuuusia19
wiki nie raczkowala
mloda22
my jestesmy teraz na etapie raczkowania i jakos specjalnie nie" wspomagamy" synka:) śmiga sam po domku na raczkach wurzucajac wszystko po drodze z szafek i rozrzucajac zabawki :)
renata29
Starszy synek zaczął raczkować ok.9-10 miesiąca.Szybko porzucił tę czynność i na rok już chodził.Młodszy zaczął ok.7 miesiąca i do ok.13 raczkował.
jola8443
synek nie raczkowal wcale mimo ze byl przez nas zachecany.natomiast corka tak ok. 10 miesiaca zaczela i niedawno skonczyla ok.16 miesiaca:)teraz wkoncu chodzi.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.