Menu

Jak wyglądała Wasza szyjka macicy na początku ciąży ?

Witam,

Od kilku dni wiem, że jestem w ciąży ....
Sprawdzałam od kilku dni położenie szyjki macicy - zazwyczaj była ona u mnie w innych cykach - twarda, natomiast obecnie mam ją jakby miękką / rozpulchnioną , delikatnie otwartą ...
Powinnam się martwić, czy jest o normalny objaw i też tak miałyście na samym początku ciąży?

Będę zobowiązana za odpowiedź! :)

gjaciuk
 4321  18

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie szyjka macicy

Odpowiedzi

Beki
Sama sobie szyjki macicy nigdy nie sprawdzałam, nawet mi to do głowy nie przyszło. Ginekolodzy są od tego.
tlolek
też mi nawet do głowy nie przyszło żeby sprawdzać, od tego jest lekarz.
gjaciuk
kochane, bada się samodzielnie tysiące kobiet ... Przy odpowiedniej higienie ciężko o infekcję, zakładam, że nieraz penis naszych mężczyzn ma na sobie więcej bakterii niż świeżo umyte palce :)

Dzięki takim badaniom możecie np rozpoznać swoje dni płodne, czy nie płodne w danym cyklu - nie ma w tym nic złego... Oczywiście nie można pchać tam paluchów co 10 minut, ale badanie raz dziennie ? Co w tym złego ? :))
Beki
Jednak wolę penisa niż własne palce ;)
tlolek
oj Beki masz rację(rofl)
goskapolak
Ale penisem raczej nie sprawdzisz czy masz dni płodne.No chyba,że zajdziesz w ciążę.
Nie wiem co w tym dziwnego by badać samodzielnie sobie szyjkę macicy.Piersi też sobie nie kontrolujecie?
Beki
Nie, no jak goska, piersi też penisem ;)
amalka
@Beki ja tam nie wnikam... Co kto lubi (hahaha)

Zgadam się z @Gosiaczkiem. W samobadaniu nie ma nic złego, choć przyznaję- w ciąży chyba bym sobie darowała.
czekoladka22
Oj dziewczyny wy normalnie rozbrajacie czasami :D Myślę że nic się nie dzieje szyjka macicy sie będzie obniżać a tak bardziej szczegółowo sie nie przyglądałam temu czy jest miękka czy twarda wiadomo powiększa sie i obniża ale o resztę musisz niestety zapytać gienka:)(telefon)(bocian)
monikarogalska2
Nigdy sama nie badałam sobie szyjki macicy i nie będę tego robić. Od tego mam ginekologa(szok)
gjaciuk
nie nazywajmy ego "ciągotkami" ... nie sprawia mi to szczególnej frajdy, ale dzięki tej metodzie m.in. udało mi się szybko i sprawnie zajść w ciążę ...

Znam już mniej więcej odpowiedź na moje pytanie - otóż na samy początku szyjka może sprawiać wrażenie "miękkiej", ta jest natomiast rozpulchniona , więc zdaje się być wszystko ok :P
Bythewind
I cieszę się, że o tym piszesz.
Szczerze mówiąc wcześniej nawet nie pomyślałam o samobadaniu ale jakiś czas temu gdzieś o tym czytałam i jest to naprawdę skuteczna metoda - dni płodne, wczesna ciąża - już wiesz!

Szkoda tylko, że tak mało odpowiedzi na temat bo może bym się czegoś nauczyła (mruga)
Tuptolek
Też mi się wydaję, że na właśnie taka powinna być na początku ciąży. Natomiast podpisuję się pod dziewczynami, że od tego jest ginegologi też by mi do głowy nie przyszło samej się badać, bo co z tego, że się zbadałaś jak teraz musisz szukać informacji o swoich "odczuciach" no bo zajrzeć tam nie zajrzałaś. Mam nadzieję, że dziewczyny co się same badają nie robią trgo całkowicie w zastępstwie lekarza i go odwiedzą, szczególnie w ciąży. (kwiatek)
Beatka2010
Ja się sama nie badam ale tylko dlatego że nie znam się naa tym jaka w dotyku jest miękkka czy twarda szyjka,dla mnie zawsze jest miękka. Nie potrafię po prostu i tyle ale uważam że dobrze jest potrafić się samemu zbadać (kciuki)
renata29
W ogóle nie wiem jak wygląda moja szyjka,nigdy jej nie widziałam,tym bardziej w ciąży.
Nena
Czytalam o tej różnicy we wczesnej ciaży i z ciekawosci wiedząc ze juz jestem w ciazy sprawdzilam- rzeczywiście jest miękka i jakby rozpulchniona- porownalam ze "stanem" przed bo używalam, tamponow podczas okresu nieraz
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.