Menu

jak wzbogacić mleko matki?

Podpowiedzcie mi mamusie, bo już nie pamiętam jak to jest a koleżanka prosi mnie o rade. 5 dni temu koleżanka urodziła synka, stara się go karmić piersią ale od dwóch dni leci jej prawie woda, ma straszne nawały ale mały się tym nie najada. w nocy musi mu dawać sztuczne mleko. Na razie poradziłam jej żeby sobie ściągnęła to wodniste mleko i małego przystawiła do piersi jak będzie leciało to treśćiwsze. Powiedzcie mi czy jest jakiś sposób na to, żeby to mleko było bardziej wartościowe, to znaczy takie którym jej synek się naje. Pozdrawiam

emila2606
 4882  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie mleko pokarm

Odpowiedzi

avilla1209
bawarka jest bardzo sobra!mleczne rzeczy,piers z kurczaka,ryby sa takzeherbatki na laktacje
emila2606
tylko czy te herbatki i bawarka nie spowodują u niej jeszcze większych nawałów? Ona pokarm ma, tylko że wodnisty
avilla1209
nie!ja tez na poczatku mialam lipny pokarm jadlam i pilam duzo mlecznych i pozywnych rzeczy i szybko wcilo do normy
tymianek
(kwiatek) Mleko matki składa się jakby z "trzech części" pierwszej wodnistej ( herbatka), drugiej lekko gęstszej ( zupka), i w końcu "gęste" ( II danie). Dziecko powinno opróźniać pierś do końca, wówczas lakatcja zachowa "prawidłowe proporcje" w produkcji ( czyli. produkuje jakby wszystkie te "dania" (grins) ). Jeżeli dziecko nie opróżnia do końca piersi ( złe przystawnianie, za szybka zmiana piersi na drugą), wówczas produkowana jest tylko ta "część" mleczka która zostało zjedzona ( czyli wodnista i lekko "gęsta") . Konsekwencją tego jest , to, że ta trzecia "część " mleczka zanika , na korzyść dwóch pozostałych. A tymi dziecko się słabo najada. Owszem będzie przybierało na wadze, ale jak to na zupkach - chudy obiadek (glodna) .
Dlatego moim zdaniem, nie można wzbogaciś mleka matki -czyli spowodować, zeby było gęstsze ( bo kleik z piersi nie leci (grins) ), tylko prawidłowe przystawianie, opróżnianie piersi do końca, spowoduje, że dziecko będzie syte.
I ważna jest kolejność podawanie piersi, czyli I karmienie np. prawa piers, lewa pierś, II karmienie - zaczynamy lewa pierś, prawa pierś, III karmienie P, L, IV -L, P itd. , itd.

Powodzenia dla koleżanki i niech tylko się nie zraża, najważniejsze, to pozytywne myslenie i niech uwierzy, że dziecko może najeść się tylko piersią(kwiatek)(kwiatek)
cela
@atena ma całkowitą rację(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)

A skąd wiadomo, że pokarm jest za rzadki? Przecież nie poleci gęsty jak żurek...
Na początku tak już jest, że dziecko trzeba karmić częściej... może nie każde, ale to tak samo jak ze starszymi, jedno je więcej, drugie mniej, jedno częściej, drugie rzadziej...

Jak ma pokarm to niech nie kombinuje, bo jest wszystko w porządku...

W nocy dokarmia butlą... a to właśnie w nocy pokarm kobiecy jest bardziej treściwszy!!!
cela
@tymianek(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)

piękny, obrazowy wykład (prezent)(prezent)(prezent)
piasekpustyni
z tego co mi wiadomo to matka powinna się dobrze odżywiać, a mleczko będzie OK. Wiadomo że na początku gdy dziecko zaczyna ssać mleko jest bardziej wodniste żeby Bobas się napił, ale po jakimś czasie, ok. 10-15 min. jest już to bogate w składniki odżywcze. Powinna więc przystawiać Dzieciątko do piersi na dłużej a nie na 10 min. bo wiadomo że dziecko się wtedy tylko napije. No i oczywiście karmić jak najczęściej NOCĄ BO WTEDY MLEKO JEST NAJBARDZIEJ ODŻYWCZE I POWODUJE PRZYROST MASY U DZIECKA. koleżanka popełnia więc podstawowy błąd bo nie karmi dziecka w nocy piersią a wtedy mleko jest "najtłustsze"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a jeśli ma nawały i Bobas ma trudności ze ssaniem to przed karmieniem powinna odciągnąć troszeńkę żeby pierś nie była tak napięta bo Maluch ma trudności z uchwyceniem brodawki z otoczką.(glodna)(prezent)
Panterka
No to ja się nie będę rozpisywać, bo wszystko zostało już napisane przez @atenę, @tymianek i @Kasię:) (klaszcze)
emila2606
dziękuję za pomoc, przekaże koleżance wasze rady. Pozdrawiam(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.