Menu

Jak zachęcić świeżo upieczonego tatę do opieki nad dzieckiem?

Na świat przyszło Wasze upragnione dziecko. Pokoik czeka na swojego nowego właściciela. Właściwie wszystko jest już gotowe, oprócz... podziału obowiązków. Kto będzie wstawał do malucha w nocy, kto zabierał na spacery, a kto przewijał? Netmamy, jak przekonać partnera do podziału obowiązków?

Ania
 1045  13

Odpowiedzi

JUSTYS
tatę Dominika nie trzeba było namawiać od narodzin pomagał mi przy opiece nad maluchem ,od samego początku go kąpał ,przebierał ,usypiał wychodził na spacer:)
jola8443
ja mnialam podobnie...nie musialam zachecac meza.
daryjka87poznan
Nie musiałam zachęcac meza do opieki nad corką, w nocy tez dzielnie do niej wstawał.
goskapolak
No to trochę słabe jest "zachęcanie".Przecież to dziecko tak samo jest mamy jak i taty.Dlaczego mamy nie trzeba "zachęcać" a tatusia to trzeba?
Ja nie przekonywałam, nie zachęcałam po prostu mówiłam: "teraz Ty":)
goskapolak
Jola- "mniałam"- to takie prezydenckie:))
goskapolak
Jola- "mniałam"- to takie prezydenckie:))
Madzika
Porozmawiaj z mężem otwarcie o tym jak wyobraża sobie waszą opieka nad dzieckiem i jak Ty to widzisz. Czego oczekujesz np że chciałabyś by w nocy wstawał i podawał ci dziecko do karmienia, lub by to on kąpał maluszka.
MamaMateuszka
nie zachęcałam męża do niczego, sam chciał wszystko robić, na początku to nawet on kąpał bo ja się bałam. W nocy wstawał jak szedł od południa do pracy a na nockach ja no i na rano jak szedł to też ja....
goskapolak
Madzika- nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem:)))
piasekpustyni
ja nie musiałam zachęcać bo super zajmuje się Małym od urodzenia, więc nie wiem.
karolcia514
Nie musiałam zachęcać męża do opieki nad córką sam od początku robił wszystko przy niej przewijał karmił itp. nie wstawał do niej tylko w nocy wiadomo na rano szedł do pracy :)
natuuusia19
nie ustalalismy podzialu obowiazkow. od pierwszych chwil po narodzinach (jeszcze w szitalu) robil przy niej wszystko. pozniej staralismy sie robic wszystko na zmiane lub wspolnie
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.