Menu

jak zachwcac dziecko do raczkowania?

jak zaczecicc dziecko zeby zaczeło raczkować , moja niunia ma 9,5 miesiaca, a nic nie chce raczkować , martwie sie czy to normalne/?

patrycja21
 1917  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem dziecko

Odpowiedzi

lara1982
Róznie to bywa z tymi maluchami,nie raz wogóle nie raczkuja.Moja córa najpierw zaczęla chodzić ,a pózniej raczkowała dopiero.
pioreckaagniesz
różnie to jest jeśli pełza to jest ok mój ma niecałe 9 mieś i się zaczyna dzwigać do raczków ale nie porównuje się dzieci jeśli to się nie zmieni to zapytaj pediatre
kasia13_archiwum
Kladz dziecko na brzuszku. Kup jakas atrakcyjna mate edukacyjna.

Kladz duzo atrakcyjnych zabawek w roznym oddaleniu...

Pozycz starsze dziecko, ktore bedzie regularnie zabieralo sprzed nosa zabawki...

Wierz mi to najlepsza zacheta... bo kto pierwszy ten lepszy...

Jak sie nie rusza, to znowu zabawke mi zabiora...

Moja Yasmina majac taka paskudna siostre zmobilizowala sie du poruszania majac 6 m-cy (co prawda najpierw na cofaniu, ale co tam)...Ale fakt faktem, ze sa dzieci, ktore pomijajac faze raczkowania przechodza od razu do fazy chodzenia...
agnieszka83
Moja Agatka ma 10 mcy, nie raczkuje, ale pełza, czołga się...jak zwał tak zwał, ale brzuch ciągnie po podłodze. Fakt faktem ,że doszła do takiej wprawy, że naprawdę nieźle dogina..:-) Pozycję do raczkowania owszem przybiera, nieraz nawet zrobi kilka "kroków" w ten sposób, ale szybko wraca do pełzania. Tak chyba jest jej wygodniej.
Znam kilkoro dzieci w moim otoczeniu, które pominęły etap raczkowania i pełzania.
patrycja21
wies znie wąłdam jej do chodizka, i zachecam ma mate, i łąde ja najczesciej na dywanie i ukąldma przed naia zabawki, ale jak jej podpieram nogi to coś próbuje ,a le tak sama nie umei sie odbic, słysząłam ze dizeci które nei raczkuja maja problemy z koncentracja, i sa dyslektykami
Misia80
Mikolaj najpierw zaczal pelzac a dopiero potem raczkowac,teraz zabiera sie za wstawanie
IZAJAR69
Moja siostra ma 4 dzieci, ostatnia jest dziewczynka. Chłopcy w ogole nie raczkowali, tylko od razu w wieku 11-12 mcy zaczeli chodzic. Najpierw w kojcu, łapali sie uchwytow i chodzili w ojcu, a potem od razu na nozki.
Moja siostrzenica natomiast raczkowała od 8 mca i zniechecała sie do chodzenia, bo siostra w domu ma głownie terakote, wiec upadki sa bolesne. Ale.. własnie w dniu 1 urodzin zrobiła pierwszy kroczek. Wszyscy zaczelismy bic jej brawo, a ona zachecona wstawała i znowu na nozki i tak juz jej zostało, hehe. Moze przy raczkowanu tez trzeba dziecko pochwalic, odsuwac zabawki, moze to zacheci. Ale mamusia18 ma racje, dziecko nie musi raczkowac. Przychodzi dzien, ze wstaje na nozki i chodzi.
tlolek
niestety mój jeszcze jest za mały na raczka ale to co wyprawiało rodzenstwo mojego meza to ponoc były śmiechy, siostra "raczkowała" ale tylko tyłem nie do przodu, a brat przemieszczał się tylko na pupie. zobaczymy co moj wymysli z kogo wezmie przykład ;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.