Menu

Jak zapobiegać robaczycy?

Witam,
Ostatnio całą rodziną cierpieliśmy z powodu zarobaczenia.Były to przede wszystkim glisty,owsiki i tęgoryjce.
Najbardziej cierpiała córka kaszląc i wymiotując a "mądra inaczej" pani doktor, gdy zasugerowałam robaki stwierdziła,że teraz jest taka tendencja,że się nie odrobacza "a w Niemczech to już w ogóle nie odrobaczają i ludzie żyją":).
Córka więc miała aplikowane różne sterydy,leki przeciwkaszlowe i...dupa.
Dopiero gdy zmieniłam lekarza ten przypisał całej rodzinie leki i kazał zrobić badania.
Teraz już jest lepiej choć to dopiero pierwsza dawka leku.
Wiem czego i jak nie jeść żeby się nie zarobaczyć ale jesli chodzi o jedzenie tego co może odrobaczać to wiem tylko o pestkach dyni.Problem w tym,że córka ich nie lubi.Więc miksuję i ukradkiem dodaję do jedzenia.Nie wiem tylko czy takie zmiksowane można dodać do zupy czy puree?No i do czego można jej dodać by córka zjadła?
Czy znacie jeszcze jakieś inne produkty naturalne zapobiegające robaczycy?

goskapolak
 688  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Odżywianie robaki pasożytnicze

Odpowiedzi

maja1482
słyszałam, że czosnek jest bardzo dobry... robi się z niego wywar i aplikuje za pomocą lewatywy... jest niesamowicie skuteczny ale niestety nie wiem w jakich proporcjach sporządza się ten specyfik... może sprawdź w necie...
goskapolak
Zapomniałam dodać: wlewy doodbytnicze odpadają.Też słyszałam o skuteczności wywaru z czosnku ale nie zamierzam aplikować rodzinie lewatyw.
daryjka87poznan
Oj ja kiedys to paskuctwo miałam...cała rodzina przez to musiała kuracje przejsc... Do dzis nie zapomne jak po tych tabletkach czulismy sie okropnie. Niestety tez wiem tylko o pestkach dyni.
amalka
@Gosiaczku, tak jak @Smerfetka podpowiada- kiszonki (kciuki) Mnie ta dynia zaskoczyła... Człek się uczy życie całe (grins)
korek221
Podobno skuteczny jedt też olej z pestek winogron-jak córrczka szwagierki zarobiła robala to lekarz zalecił oprócz leków właśnie pogryzanie pestek dyni,orzechów i dziennie łyżka oleju winogron,podobno od tego w jelitach robi się "ślizgawka" i robale nie mogą się niczego "złapać"(kciuki)
korek221
Ło matko...wybaczcie błędy-czas do wyrka bo już mało co widzę...
goskapolak
Tak,wiem dziewczyny,że robale nie znoszą środowiska zasadowego- toteż żremy ogóry i kapuchę na potęgę:)

Co do czosnku smerfetko- moja córka ma odruch wymiotny jeśli chodzi zapach świeżego.Toleruje tylko ugotowany w szpinaku.
amalka
@Gosiaczku są takie kapsułki żelatynowe z wyciągiem z czosnku. Może coś takiego?
halina21
możesz dodawać pestki dyni do pieczywa do ciasteczek ,sałatek i deserków ,kapusta i ogórki kiszone to samo zdrowie więc jak najbardziej można wcinać i życzymy zdrówka :)
Ada3610
kiszonki są najlepsze, słodyczy nie wolno jeść.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.