Menu

Jak zareagować na przekleństwa?

Dzieciakom, szczegółnie tym w przedszkolu zdarza się nauczyc nowego słownictwa, a im bardziej soczyste tym ciekawsze... Czy Waszym pociechom zdarza sie przekląć? Jak reagujecie?

PaniMisiowa
 584  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie przedszkolak przekleństwo

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Jak moja Fatima powie "takie" slowko... to pytam sie jej, czy zna znaczenie slowa, ktore wlasnie wypowiedziala. Czasem zna a czasem nie. Tlumacze jej, ze nie ma powtarzac slow... ktore obrazaja innych, ktorych znaczenia nie zna. Tlumacze jej... ze te slowa sa zabronione u nas w domu. I to obojetne, czy dla dzieci czy dla doroslych. Sama uwazam rowniez na to, aby takich slow nie uzywac. Przyznam z reka na sercu, ze pare razy (jak bylam BARDZO zdenerwowana) niestety zdarzylo mi sie porzadnie zaklac. Fatima slyszac to zwrocila mi uwage... i ja ja za to pochwalilam...
justa
U mnie jest podobnie- jak się zapędzę to syn zwróci mi uwagę i słusznie uważam, skoro ja go upominam za niewłaściwe słownictwo. Poza tym zgadzam się z tym co napisała @kasia13: należy dziecku tłumaczyć, że są słowa, które obrażają bardzo innych i lepiej ich nie używać.
KaczkaDziwaczka
hm, słyszałam przekleństwa z ust małych dzieci i wcale mnie to nie bawiło, a często właśnie taką reakcję obserwuję. Są dzieci, które k.. mówią zaraz po "mama" i "tata".

Ja nieustannie tlumaczyłam córce, że ma nie mówic brzydko i w końcu przestała
justa
@KaczkaDziwaczka- to fakt, często widać, że dorosłych bawi, gdy dzieci przeklinają a taka reakcja zdecydowanie nie jest właściwa, bo zachęca do używania tych słów.
artanis
Mój synek jeszcze zupełnie nie pojmuje znaczenia słowa brzydkiego, przekleństwa czy czegoś w tym stylu. Kilka razy zdarzyło mi się powiedzieć na głos przekleństwo np. jadąc samochodem, synek oczywiście od razu powtórzył. Często rozmawiamy w samochodzie o tym co mijamy, a gdy on źle wymawia, bo jeszcze troszkę sepleni, staram się poprawiać, by mówił poprawnie. Tak samo z tym wyrazem. Zawróciłam mu głowę, że powiedziałam krzew i zaczęłam pokazywać wszystkie Krzewy w okolicy aby odwrócić uwagę od brzydkiego słowa.
Myślę, że niedługo będę mu musiała jednak tłumaczyć co te wyrazy oznaczają, że są bardzo brzydkie i nie należy tak mówić. Dziecko lubi znać powody, więc na pewno postaram się ich kilka znaleźć, dlaczego powiedzenie K$#%#$% jest brzydko, a Kaczuszka już nie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.